اپلیکیشن هایی که از API گوگل هنگ اوت استفاده می کنند به پایان عمر خود نزدیک می شوند

محمد خان بیگی
ﺳﻪشنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
اپلیکیشن هایی که از API گوگل هنگ اوت استفاده می کنند به پایان عمر خود نزدیک می شوند

در حالی که گوگل بارها اعلام کرده هیچ تصمیمی برای متوقف کردن سرویس پیام رسان هنگ اوت ندارد، اما این شرکت تصمیم به توقف پشتیبانی از ابزارهای third party برای این سرویس گرفته است. با تک شات همراه باشید.


گوگل بدون هیچ هیاهویی صفحه پرسش های متداول درباره هنگ اوت و API مربوط به آن را بروزرسانی کرده و گفته هیچ اپ جدیدی امکان دسترسی به آن ابزارها را نخواهد داشت.


اکثر اپ های موجود که امروزه از API هنگ اوت استفاده می کنند پس از تاریخ بیست و پنجم آوریل کار نخواهند کرد. البته چند استثنا وجود خواهد داشت که از جمله آنها ابزارهای خود گوگل مانند Toolbox، Control Room، cameraman، و Slack اشاره کرد. اپ هایی که امکان شماره گیری را فراهم می کنند، همچون DialPad و RingCentral نیز می توانند همچنان به استفاده از این API ادامه دهند.


در سال 2016، گوگل پیام رسان های جدیدی مانند Alo و Duo را عرضه کرده و این شرکت از هم اکنون نصب پیش فرض Duo روی برخی دستگاه های اندرویدی جدید را شروع کرده است و آن را جایگزین هنگ اوت نموده. با این حال، هم Duo و هم Alo تنها به موبایل محدود می شوند، در حالی که هنگ اوت نسخه دسکتاپ و امکان ادغام در سرویس هایی مثل جیمیل را هم داشت. هنگ اوت با داشتن این امکانات گزینه بهتری برای مشتریان تجاری به شمار می رفت.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات