گزارش باکس آفیس ۱۰ تا ۱۲ دی: سومین صدرنشینی متوالی «Rogue One» و فروش فوق‌العاده انیمیشن «Sing»

حمیدرضا جلابی
دوشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
گزارش باکس آفیس ۱۰ تا ۱۲ دی: سومین صدرنشینی متوالی «Rogue One» و فروش فوق‌العاده انیمیشن «Sing»

فیلم «Rogue One: A Star Wars Story» با سومین صدرنشینی پیاپی در گیشه فروش سینمای امریکا، سال نو میلادی را جشن گرفت. این فیلم اکشنِ علمی تخیلی که محصول مشترک استودیو‌های دیزنی و لوکاس فیلم به حساب می‌آید، در سه روز انتهایی هفته جاری بالغ بر ۵۰.۲ میلیون دلار فروش داشته است.

 

ناگفته نماند که مجموع رقم فروش داخلی این فیلم در روز شنبه به ۳۹۳.۵ میلیون دلار رسید. انیمیشن «Moana» (دیگر محصول استودیوی دیزنی) در سه روز پایانی این هفته به رقم فروش ۱۰.۸ میلیون دلار دست یافت و در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفت. در ادامه گزارش باکس آفیس این هفته با تک‌شات همراه باشید.

Sing Photo

 

انیمیشن «Sing» در دومین هفته نمایش عمومی در سینماها، به خوبی در کورس رقابت با سایر فیلم‌ها دوام آورد. این انیمیشن موزیکال در سه روز پایانی هفته جاری، تقریباً ۴۱.۴۵ میلیون دلار فروخت و مجموع رقم فروش داخلی خود را به ۱۶۵ میلیون دلار رساند. انتظار می‌رود که انیمیشن «Sing» به زودی در عرصه بین‌المللی به رقم فروش ۱۰۴ میلیون دلار دست یابد و مجموع رقم فروش جهانی خود را به ۲۸۱.۳ میلیون دلار برساند.

Passengers Photo

فیلم «Passengers» در گیشه فروش این هفته سینمای امریکا چیزی در حدود ۱۵.۶ میلیون دلار فروخت. این فیلم علمی تخیلی تاکنون توانسته است که نظر طیف وسیعی از علاقمندان سینما را به خود جلب کند.

Fences Photo

فیلم درام «Fences» در سه روز انتهایی هفته جاری بالغ بر ۱۰.۲ میلیون دلار فروخت و در روز چهارم، این رقم را به ۱۳ میلیون دلار رساند. شایان ذکر است که این نخستین هفته‌ای است که فیلم «Fences» در سطح گسترده به روی پرده سینماها می‌رود. این فیلم که یکی از امیدهای دریافت جایزه اسکار امسال به حساب می‌آید، در حال حاضر مجموع رقم فروش داخلی خود را به ۲۹.۹ میلیون دلار رسانیده است.

La La Land Photo

فیلم رمانتیک «La La Land» (محصول استودیوی لایونزگیت) نیز پس از نمایش در ۷۵۰ سالن سینما، طی سه روز پایانی این هفته به رقم فروش ۱۰ میلیون دلار دست یافت. انتظار می‌رود که این فیلم به زودی، میزان فروش خود را به ۱۳.۱ میلیون دلار برساند.

Why Him Photo

فیلم کمدی «?Why Him» طی سه روز انتهایی این هفته، چیزی در حدود ۱۰ میلیون دلار فروخت و به احتمال فراوان، به زودی میزان فروش خود را به ۱۳ میلیون دلار خواهد رساند. این فیلم که نمایش آن برای افراد زیر ۱۷ سال ممنوع اعلام شده است، هم اکنون در ۳،۰۰۸ سالن سینما در حال اکران است و تاکنون در امریکای شمالی به مجموع رقم فروش ۳.۴ میلیون دلار دست یافته است. آثار کمدی به طور معمول، در کشورهای خارجی با معضل فروش مواجه می‌شوند. اما این موضوع معمولاً در مورد کشورهای بریتانیا و استرالیا صدق نمی‌کند. فیلم «?Why Him» پس از نمایش در سینماهای این دو کشور، به ترتیب بالغ بر ۲.۷ میلیون دلار و ۳.۴ میلیون دلار فروش داشته است. در حال حاضر، مجموع رقم فروش جهانی این فیلم کمدی به ۵۱.۸ میلیون دلار رسیده است.

Office Christmas Party Photo

فیلم کمدی «Office Christmas Party» در چهارمین هفته اکران عمومی خود، ۳.۱ میلیون دلار فروخت. این فیلم با مجموع رقم فروش ۵۱.۲ میلیون دلار، به سال جدید میلادی خوشامد گفت. لازم به توضیح است که نمایش فیلم «Office Christmas Party» نیز برای افراد زیر ۱۷ سال ممنوع می‌باشد.

Assassin’s Creed Photo

فیلم علمی تخیلی «Assassin’s Creed» در دومین هفته نمایش عمومی خود نیز نتوانست به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کند. این فیلم که بر اساس ماجراهای یک بازی ویدیویی پرطرفدار ساخته شده است، پس از نمایش در ۲،۹۹۶ سالن سینما، چیزی در حدود ۸ میلیون دلار فروخت. بر اساس پیش‌بینی‌ها، به زودی میزان فروش فیلم «Assassin’s Creed» به ۱۰ میلیون دلار خواهد رسید. این فیلم جدیدترین فیلم سینمایی اقتباسی است که در عرصه داخلی، کم‌فروش ظاهر می‌شود. فیلم «Assassin’s Creed» طی هفته جاری، در سینماهای ۴۹ کشور جهان به نمایش در آمد و ۲۲ میلیون دلار فروخت. در حال حاضر، مجموع رقم فروش جهانی این فیلم به ۸۵.۱ میلیون دلار رسیده است.

Collateral Beauty Photo

در روزهای پایانی این هفته، تعداد سالن‌های نمایش دهنده فیلم درام «Collateral Beauty»، تقریباً ۱۰ درصد کاهش یافت. با این حال، تنها ۵ درصد از میزان فروش این فیلم در سینماها کاسته شده است. فروش فیلم «Collateral Beauty» در سه روز انتهایی هفته جاری به ۴ میلیون دلار رسید. مجموع رقم فروش این فیلم در سینماهای امریکای شمالی از ۲۵.۶۹ میلیون دلار فراتر نرفته است. در حال حاضر، مجموع رقم فروش جهانی فیلم «Collateral Beauty» به ۴۵.۵ میلیون دلار رسیده است.

Fantastic Beasts and Where to Find Them

فیلم «Fantastic Beasts and Where to Find Them» پس از هفت هفته نمایش در سینماها، همچنان پرفروش ظاهر می‌شود. این فیلم که یک اثر جانبی از دنیای سینمایی هری پاتر به حساب می‌آید، در عرض سه هفته، مجموع رقم فروش خود در سینماهای امریکای شمالی را به ۲۲۳.۹ میلیون دلار رساند. فیلم «Fantastic Beasts and Where to Find Them» پس از نمایش در سینماهای ۵۹ کشور جهان، چیزی در حدود ۸.۷ میلیون دلار به اندوخته‌های خود افزود. در حال حاضر، مجموع رقم فروش جهانی این فیلم به ۷۷۵ میلیون دلار رسیده است. میزان فروش فیلم «Fantastic Beasts and Where to Find Them» در سینماهای چین، بریتانیا و ژاپن به ترتیب بالغ بر ۸۵.۶ میلیون دلار، ۶۳.۷ میلیون دلار و ۵۴.۱ میلیون دلار گزارش شده است.

 

جدول فروش فیلم‌ها در ایالات‌ متحده و کانادا (۳۰ دسامبر ۲۰۱۶ تا ۱ ژانویه ۲۰۱۷):

Box Office Chartارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات