پیشنهاد ترامپ به اپل برای تاسیس کارخانه در آمریکا

محمد خان بیگی
پنجشنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
پیشنهاد ترامپ به اپل برای تاسیس کارخانه در آمریکا

بر کسی پوشیده نیست که دونالد ترامپ قصد دارد تولید در آمریکا را رونق دهد. در حال حاضر، بسیاری از شرکت های آمریکایی کارخانه های خود را به کشورهایی با نیروی کار ارزان تر منتقل کرده اند تا به این ترتیب سود بیشتری کسب کنند. در ادامه با تک شات همراه باشید.


یکی از شرکت هایی که همواره مورد توجه آقای ترامپ بوده، اپل است. آقای ترامپ پیش از این گفته بود که مایل است این شرکت کارخانه های خود را به آمریکا بازگرداند.


آقای ترامپ در مصاحبه اخیر خود با روزنامه نیویورک تایمز گفته در مکالمه تلفنی که با تیم کوک مدیرعامل اپل داشته او را تشویق کرده تا در مقابل دریافت تخفیف های مالیاتی، کارخانه های این شرکت را به آمریکا بیاورد.


البته ذکر این نکته نیز ضروری است که اپل در حال حاضر مالک هیچ کارخانه ای در چین یا تایوان نیست، بلکه شرکت های چینی به طور پیمانی با اپل وارد کار مشترک شده اند که از میان آنها می توان به فاکس کان و پگاترون اشاره کرد.
در بخشی از مصاحبه آقای ترامپ با نیویورک تایمز آمده:

 

 

تیم کوک با من تماس گرفت و من گفتم: تیم میدانی که یکی از دستاوردهایی که باعث افتخار من خواهد بود این است که اپل کارخانه های بزرگی را در آمریکا تاسیس کند و دیگر به چین و ویتنام و دیگر کشورهایی که امروز می روید، نروید. تیم کوک جواب داد: درک می کنم. من گفتم: من مشوق هایی برای اپل در نظر دارم و فکر می کنم نظر شما را جلب خواهد کرد. در نظر داریم که بخش عمده ای از مالیات شرکت ها را کم کنیم که برای شما خوشایند خواهد بود.


آیا این مشوق ها باعث تاسیس کارخانه های اپل در آمریکا خواهد شد؟ هنوز برای پاسخ به این سوال کمی زود است.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات