کانتار: اندروید همچنان بازار اسمارت فون چین را تحت سلطه دارد

پریسا قره گوزلو
چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۵
کانتار: اندروید همچنان بازار اسمارت فون چین را تحت سلطه دارد

در حال حاضر باور بر این است که پلتفرم اندروید رتبه اول پلتفرم های اسمارت فونی را به خود اختصاص داده و پلتفرم iOS در جایگاه دوم قرار دارد. اما در عین حال همه بازارها با هم مشابه نیستند و در بعضی بازارها به نظر می رسد که پلتفرم iOS بهتر از اندروید عمل کرده است، اما اگر فقط یک بازار باشد که اندروید هنوز در آن حرف اول را می زند، قطعا بازار چین خواهد بود. در ادامه با تک شات همراه باشید.


بنا بر آخرین آماری که توسط Kantar Worldpanel ارایه شده، مشخص شده است که در حال حاضر پلتفرم اندروید 79.9% از سهم بازار در این کشور را در اختیار دارد. این سهم نسبت به سال 2015 و تصاحب 72.7% از سهم بازار توسط اندروید، افزایشی را نشان می دهد. اما در مقابل عملکرد iOS در چین خیلی رضایتبخش نبوده و سهم این پلتفرم از بازار چین از 25.3% در نوامیر 2015 به 19.9% در نوامبر 2016 کاهش یافته است.


این اختلاف در آمار در کشور اسپانیا بسیار محسوس تر است. در بازار اسپانیا اندروید 86.5% و iOS فقط 13% از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند. اما در یک بازار پلتفرم iOS پیشتاز است و آن بازار ژاپن است. به گزارش کانتار، سهم iOS از بازار ژاپن رو به رشد است و در حال حاضر به 57% رسیده که ر مقابل 42.3% سهم اندروید از این بازار قرار می گیرد.


با توجه به اینکه تحلیلگران فروش قابل ملاحظه ای را برای آیفون 8 که در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد پیش بینی کرده اند، روند تغییر این ارقام بسیار قابل توجه خواهد بود. البته ناگفته نماند که در همین زمان قطعا شاهد معرفی دستگاه های اندرویدی متفاوت و قابل توجهی نیز خواهیم بود.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات