درآمد اپل از iOS در سال 2017 معادل یک تریلیون دلار پیش بینی شده است

پریسا قره گوزلو
پنجشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
درآمد اپل از iOS در سال 2017 معادل یک تریلیون دلار پیش بینی شده است

با وجودیکه اندروید هنوز بر بخش عظیمی از بازار اسمارت فون ها تسلط دارد، به نظر می رسد که با توجه به حاشیه سود بالا در محصولات iOS اپل و آمار بالای فروش آیفون ها و آیپدها، اپل همچنان قادر است درآمد بالایی را کسب کند. در واقع Horace Dediu از Asymco پیش بینی کرده است که کل درآمد iOS در سال جاری به یک تریلیون دلار خواهد رسید. در ادامه با تک شات همراه باشید.


بنا بر این پیش بینی، تصور می شود که اپل می تواند تا نیمه سال 2017 به این درآمد دست یابد. Dediu همچنین باور دارد که اپل تعداد 1.2 میلیارد آیفون را تا آن زمان به فروش خواهد رساند که خود به فروش سایر محصولات iOS مانند آیپاد تاچ، آیپد و تا حدودی اپل واچ و اپل تی وی کمک خواهد کرد.


Dediu اظهار می کند که از نظر سخت افزاری انتظار فروشی 980 میلیاردی وجود دارد که به همین دلیل کسب درآمد یک تریلیون دلاری پیش بینی شده است و او انتظار دارد اپل این تفاوت را با فروش محصولات غیر سخت افزاری پوشش دهد. این مقدار می تواند از درآمدهای حاصل از فروش اپلیکیشن ها، اشتراک های درون اپلیکیشنی و سرویس هایی مانند iCloud و اپل موزیک به دست آید.


از آنجایی که این ارقام فقط در حد یک پیش بینی مطرح هستند، تایید واقعیت یافتن آنها کمی دشوار است. اپل از سال گذشته و با کاهش میزان فروش آیفون در بخش سخت افزاری با مشکلاتی روبرو شده است. ولی با توجه به نظر تحلیلگران مبنی بر اینکه آیفون امسال خواهد توانست رکورد فروش آیفون 6 را پشت سر گذارد، شاید امسال شاهد تغییراتی در این روند باشیم.

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات