حمل ایمن کیسه های خون با استفاده از پهپاد

ندا سلیمیان
جمعه, ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
حمل ایمن کیسه های خون با استفاده از پهپاد

این روزها پهپادها در زمینه های زیادی به کمک بشر آمده اند و در کارهای مختلف، به خصوص حمل و نقل کالا به نوعی از آن ها استفاده می شود. این بار اما قرار است امدادگران و تیم های نجات از پهپاد کمک بگیرند. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

 

تیم های امدادرسانی و نجات نمی توانند همیشه مدت زمان زیادی منتظر رسیدن کیسه های خون بمانند، به خصوص وقتی در مکان هایی مشغول به کارند که تردد خودروها و وسایل نقلیه بسیار دشوار و حتی غیرممکن است. البته بهتر است که آن ها دیگر نگرانی در این مورد نداشته باشند، چرا که محققان موسسه تحقیقاتی Johns Hopkins متوجه شده اند که امکان حمل کیسه های خون (مانند آنچه برای انتقال خون مورد استفاده قرار می گیرد) از طریق پهپادها وجود دارد.

 

در واقع این محققان در مطالعات خود دریافته اند که ربات های پرنده تغییراتی در خاصیت های شیمیایی، خونی و میکروبی این نمونه ها حتی در ارتفاع 100 متر و زمانی که خون ها را تا حدود 19 کیلومتر دورتر حمل می کنند، ایجاد نمی کنند. البته باید این کیسه های خون تمام مدت در شرایطی خاص؛ یعنی در محفظه ای خنک کننده که دمای آن مرتب تحت کنترل است، نگهداری شوند تا پس از رسیدن به مقصد بتوان فوراً از آن ها استفاده کرد. بهتر است پیش از این که این روش انتقال کیسه های خون به طورعمومی به کار گرفته شود، از وجود سیستم های فعال خنک کننده ای که یک دمای معین را حفظ می کنند، اطمینان حاصل کرد.

 

به طور کلی این پژوهش می تواند برای امدادگران بسیار مثبت باشد. آن ها می دانند که با گذشت مدت زمان کوتاهی کیسه های خون بیشتری به دستشان می رسد و زمانی که به یک صحنه تصادف نزدیک می شوند، از این موضوع اطمینان دارند که یک پهپاد کیسه های خون را به آن ها می رساند.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات