فرانسه برای اولین بار در جهان در سرویس پست ملی خود از پهپادها استفاده می کند

منیره لطفی
پنجشنبه, ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
فرانسه برای اولین بار در جهان در سرویس پست ملی خود از پهپادها استفاده می کند

این روزها حضور پهپادها در بخش های مختلف جامعه آنقدر پیشرفته شده که استفاده از آنها توسط سرویس های پستی به صورت تجربی برای تحویل مرسولات پستی عجیب نیست. با این حال دولت فرانسه قصد دارد اقدام منحصر به فردی در این زمینه انجام دهد و پست ملی این کشور برای اولین بار در جهان بسته های پستی خود را در یک مسیر مشخص با استفاده از پهپادها به مشتریانش تحویل خواهد داد. با تک شات همراه باشید.

 

در حال حاضر DPDgroup، سرویس پیک مخصوص پست ملی فرانسه در حال اجرای یک برنامه آزمایشی است تا با استفاده از یک پهپاد هگزاکوپتر بسته هایی تا وزن 3 کیلوگرم را در یک مسیر15 کیلومتری در یکی از مناطق جنوبی فرانسه جا به جا کند.

 

البته مشتریان این سرویس از نوع تجاری بوده و دارای فضاهای کاملا اختصاصی برای تحویل گرفتن سفارش های خود هستند و به این ترتیب نمی توان این سرویس جدید را با تلاش های آمازون برای تحویل سفارش ها درب منزل مشتریان در بریتانیا مقایسه کرد.

 

تحویل سفارشات به اشخاصی که از رفاه کافی برای در اختیار داشتن مناطق ایمن و مخصوص فرود پهپاد برخوردار نیستند، بسیار چالش برانگیزتر است. در هر حال ماهیت تکراری این آزمایش و انجام آن در مسیری مشخص موضوع مهمی تلقی می شود. این فعالیت می تواند گامی به سوی استفاده از پهپادها به عنوان یکی از قابلیت های روزانه سرویس های پستی به جای استفاده از آنها در برخی رویدادهای خاص باشد. به گفته DPDgroup این سرویس به صورت خاص برای تحویل کالا در مناطق غیر قابل دسترسی برای مثال جزایر یا مناطق کوهستانی مفید است.

 

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات