راه حل آمازون برای ایمنی پهپادهای حمل کالا

محمد خان بیگی
جمعه, ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
راه حل آمازون برای ایمنی پهپادهای حمل کالا

مورد اصابت قرار گرفتن پهپادها امروزه امری بسیار رایج است. بر همین اساس، طبیعی است که آمازون با برنامه هایی که برای تحویل کالا با پهپاد به کاربران خود دارد، فرکی برای شرایطی که یکی از پهپادهایش مورد تیراندازی قرار بگیرد بکند. در ادامه با تک شات همراه باشید.


آمازون به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که هدف از آن مقابله با تهدیدات است. ایده این طرح بسیار ساده است. پهپادها نه تنها با استفاده از حسگرهای خودشان تشخیص می دهند که در کجا قرار دارند، بلکه به اطلاعات سایر پهپادها هم دسترسی دارند. اگر اطلاعات بین این دو منبع متضاد باشد، مشخص می شود که یک جای کار ایراد دارد و زنگ های خطر به صدا در می آیند.


در این پتنت به چند نوع از خطراتی که ممکن است پهپادها را تهدید کند اشاره شده و راهکار مقابله آن پس از آنکه پهپاد تشخیص دهد عملکردش دچار مشکل شده مشخص شده است.


در بعضی سناریوها، پهپادی که دچار مشکل شده می تواند از پهپادی در نزدیکی خود کمک دریافت کند و به طور ایمن فرود بیاید. در شرایطی دیگر، پهپادهای مجاور می توانند به مرکز پشتیبانی آمازون وقوع حادثه را اطلاع دهند تا کارشناسان برای برطرف کردن مشکل تصمیم گیری کنند. همچنین پیش بینی شده که وسیله ای برای به حداقل رساندن خطرات به هنگام سقوط در نظر گرفته شود؛ وسیله ای همچون کیسه هوا یا چتر نجات.


همه اینها شرایطی هستند که ممکن است روزی برای پهپادهای آمازون پیش بیایند. سقوط پهپادها به هر دلیلی خطرناک است و با فرض اینکه پهپادی در حال حمل کالا از بالای سر مردم رد شود، می توان پیش بینی کرد که سارقین و افراد فرصت طلب به چشم طعمه به آن نگاه می کنند.


به هر حال، هنوز نمی دانیم که پهپادهای آمازون به چه شکل کار خواهند کرد، اما می دانیم که این شرکت برای اجرای این طرح بسیار مصمم است.

 

amazonارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات