پهپاد تاشوی Hover Camera قادر است سوژه را به صورت خودکار دنبال کند

محمد خان بیگی
چهارشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
پهپاد تاشوی Hover Camera قادر است سوژه را به صورت خودکار دنبال کند

امروزه به ندرت پهپادهای مصرفی را پیدا می کنید که هم بتوان آنها را تا کرد تا حمل شان ساده تر شود و هم به قابلیت Follow Me مجهز باشند. اما شرکتی چینی به نام Zero Zero Robotics محصولی با نام Hover Camera را معرفی کرده که دارای چنین قابلیت هایی است. با تک شات همراه باشید.


این پهپاد که پره های آن در بدنه ای از جنس فیبر کربن پوشیده شده اند ،تصاویر و ویدیوهای هوایی تهیه می کند. وزن این پهپاد تنها 238 گرم است و اگر پره های آن را خم کنید، ابعادش شبیه به یک کاست VHS می شود.


الگوریتم هوش مصنوعی بکار رفته در این پهپاد توسط شرکت سازنده نوشته شده است. طراحی آن به نحوی است که می تواند از جریان هوا برای خنک ساختن تراشه های خود استفاده کند. با هر بار شارز، تا هشت دقیقه به پرواز در می آید.
مدیر این شرکت گفته نگران کپی برداری از این پهپاد نیست چرا که ساخت دستگاه های کوچک سخت تر از دستگاه های بزرگ است.


دوربین جلوی این پهپاد سیزده مگاپیکسل قدرت دارد و ویدیوی 4K ضبط می کند. فناوری پایدارسازی الکترونیکی تصویر نیز در این پهپاد تعبیه شده است. دوربین دوم سه مگاپیکسل قدرت دارد و در زیر پهپاد جای گرفته است.


این پهپاد فاقد هرگونه دستگاه کنترل گر است و تنها با اپ موبایل هدایت می شود. این اپ امکان پخش زنده تصاویر از پهپاد را نیز دارا است و امکان دریافت یک نسخه 720p از تصاویر را نیز دارید. داخل این پهپاد حافظه 32 گیگابایتی تعبیه شده که امکان ذخیره سازی ویدیو و تصویر را فراهم می کند.


هرچند قیمت این پهپاد هنوز اعلام نشده، اما مدیران این شرکت اعلام کرده که سعی می کنند آن را با قیمت کمتر از ششصد دلار عرضه کنند. در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش ها ،فروش این پهپاد از تابستان آغاز می شود.

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات