12:20

دانلود نقد و بررسی بازی Forza Horizon 3 + ویدیو به زبان فارسی

عرضه‌ی بازی Forza Horizon 3 را می‌توان نقطه عطفی تاریخ‌ساز برای سبک ریسینگ آرکید دانست. استودیو پلی‌گراند با بهره‌گیری از تجربیات سابق‌شان و البته، الهام از مجموعه‌ی اصلی Forza Motorsport، آنقدر سرگرمی در دنیای بزرگ FH3 فراهم ساخته‌اند که می‌توان تا مدت‌های طولاتی از تجربه‌ی آن لذت برد. در ادامه با تک‌شات و بررسی این بازی همراه باشید.

 

شاید زمانی که مشخص شد مجموعه‌ی Forza قرار است فرزند جدیدی در سبک دیگری از بازی‌های ریسینگ داشته باشد، بسیاری امید خاصی به موفقیت آن نداشتند. وجود بازی‌هایی مانند Need For Speed به عنوان پرچمدار سبک ریسینگ آرکید که البته، خیلی هم چوب ضعف‌های خود را طی چند سال خورد، امید به Forza Horizon جوان را کم کرد. با این حال استودیو پلی‌گراند با کمک ترن 10، خالق مجموعه Forza Motorsport، توانست نهال زیر شاخه‌ای را در دل زمین بکارد که حالا با عرضه‌ی نسخه‌ی سوم، به درختی تنومند و کم‌نظیر تبدیل شده است.

 

با FH3 اینبار به سرزمین استرالیا می‌رویم، جایی که دشت‌های وسیع، جنگل‌های انبوه و آب و هوایی پویا را می‌توان تجربه کرد و البته، در کنار بافت شهری غربی، با زدن به دل دشت و دمن این قاره، حس بیابان‌های آفریقا و اقلیم‌های شرقی به مخاطب القا شود. دنیای FH3 به مراتب بزرگ‌تر و پرجزئیات‌تر از نسخه‌ی قبلی شده و از ماشین‌های باگی و صحرایی بگیرید تا خودروهای سنگین و عضله‌ای آمریکایی و البته، سوپراسپورت‌های گوش خراش اروپایی، با هر کدام که دل‌تان بخواهد می‌توانید به ماجراجویی و رقابت با سایرین بپردازید.

 

 دانلود ویدیو بررسی با رزولوشن HD 720p

 

چیزی که باعث می‌شود دست پخت پلی‌گراند خیلی به مذاق مخاطب بنشیند، هدف آنها از ساخت FH3 است. FH3 نه فقط به هدف راندن چند اتومبیل و نه به رخ کشیدن قدرت گرافیکی و نه فقط رقابت محض، بلکه برای شبیه‌سازی دنیایی سرگرم‌کننده و آرامش‌بخش تولید شده است. از همان ابتدای بازی، شما با نام و نشان خودتان به عنوان یک فرد قدرتمند ظاهر می‌شوید که به نوعی یک رئیس و همه کاره مورد احترام محسوب می‌شود. حس قدرت و احترام، باعث می‌شود تا هر لحظه در بازی اعتماد به نفس لذت بخش بگیرید و برای رقابت بیشتر، برای کنکاش در پهنای استرالیا و برای تصاحب و تجربه‌ی رانندگی اتومبیل‌های مختلف، تلاش کنید.

 

Forza Horizon 3

به دل هر چیزی که می‌خواهید بزنید! حتی عین فیلم‌ها تو مزرعه‌ها!

Forza Horizon 3 با اینکه خط داستانی به مانند بازی‌های دیگر ندارد و خبری از سینماتیک‌های بعضا خسته کننده مثل چیزی که در Need for Speed سال گذشته دیدیم، نیست، اما شما را بدون اینکه خود متوجه شوید، در ماجرایی قرار می‌دهد که به مانند یک زندگی واقعی اما تماما لذت بخش است. شما قرار نیست در Forza Horizon 3 نگران قانون‌شکنی باشید، چون مسابقاتی که در وسعت استرالیا برگزار می‌شود، فستیوال‌های قانونی و مجازی هستند که طرفداران اتومبیل‌سواری برای برگزاری آنها به دور یک‌دیگر جمع می‌شوند. فضای خوشحال و شاد ورودی به این فستیوال‌ها که پر از مردم شنگول و فان است و اینکه می‌بینید ورود شما را به فستیوال جشن می‌گیرند، حس خوب و دل‌پذیری را القا می‌کند.

 

این اتمسفر در کنار انبوهی از موسیقی‌هایی که از ایستگاه‌های رادیویی متنوع بازی بر اساس سلیقه‌های مختلف پخش می‌شود قرار دهید تا متوجه شوید جذاب‌سازی یک بازی صرفا به داشتن داستانی چالشی نیست.

 

در داخل بازی شما یک راهنمای بسیار خوش‌زبان و سرزنده به نام انا دارید که شنیدن صحبت‌هایش بسیار لذت‌بخش است. او آدم گزافه‌گویی نیست، به جایش به شما راهنمایی و کمک می‌کند و پس از هر مسابقه، چه ببرید و چه ببازید، تشویقتان می‌کند و فقط می‌خواهد به شما روحیه دهد.

 

نکته‌ی دیگر بازی در تنوع مسابقات آن است. مسابقات محدود به رقابت‌های چند دوری یا رسیدن از نقطه A به B نیست. با این که این دست از مسابقات هم به عنوان رقابت‌های اصلی شناخته می‌شوند و البته بسیار هیجان‌انگیز هستند، اما رقابت‌های دیگر، چالش‌ها و مینی‌گیم‌هایی که در جای جای بازی وجود دارد، باعث می‌شود تا شما خیلی زود احساس خستگی نکنید و فکر نکنید صرفا در حال تکرار مکررات هستید. می‌توانید با درایواتارهایی که در جای جای بازی حضور دارند، بر اساس درجه‌ سختی‌شان در هر لحظه که مایل هستید مسابقه‌ دهید، یا به نقاطی بروید که باید با دریفت‌های مکرر، رکورد شکنی کنید. پیدا کردن بیلبوردهای مختلف در نقاط گوناگون از چالش‌های دیگر بازی هست که عموما جالب از آب در آمده‌اند.

 

Forza Horizon 3

با اینکه بازی Driveclub کنسول پلی‌استیشن 4، انتظار ما را از افکت‌های باران و آب و هوایی به شدت بالا برده، اما Forza Horizon 3 با توجه به وسعت و دنیای بازش، نمره‌ی قابل قبول در بخش تغییرات آب و هوایی دریافت می‌کند.

برمی‌گردیم به فستیوال‌ها که جزو اصلی‌ترین مسائل بازی محسوب می‌شوند. نکته‌ی مثبت و جالب در مورد فستیوال‌ها این است که اختیار افتتاح فستیوال، تنظیمات آن از نوع خودروها تا آب و هوا و نوع آن به شما سپرده می‌شود یا می‌توانید از نمونه‌هایی که پیش رویتان قرار می‌گیرد استفاده کنید. در FH3 به زیبایی هر چه تمام‌تر حس می‌کنید که یک شخصیت باحال و سرزنده هستید که با ایجاد رقابت‌های رانندگی گوناگون، به دنبال چالش و زمینه‌سازی یک زندگی تمام عیار است. تلفیق تمامی المان‌های فستیوالی با ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی، شما را روی ریل پیشرفت و هدف‌گذاری قرار می‌دهد. هر چه مسابقات بیشتری برگزار کنید و در دوره‌های قهرمانی مختلفی شرکت کنید، تعداد فن‌های شما بیشتر و بیشتر می‌شود. می‌توانید به گردهمایی هواداران‌تان بروید و با شرکت در مسابقات آن و کسب مقام اول، به هوادارانتان ثابت کنید که روی خوب کسی حساب باز کرده‌اند.

 

شاید Forza Horizon 3 به خاطر ماهیت آرکیدگونه‌اش، در ظاهر بازی پیچیده‌ای نباشد که البته این‌طور هم نیست، اما سازنده‌های بازی توانسته‌اند تا ویژگی‌های عمیق Forza Motorsport را به خوبی برای بازی ریسینگ آرکید خود پیاده‌سازی کنند که حالا با عمیق‌ترین و پرجزئیات‌ترین بازی رسینگ آرکید تا به امروز رو به رو باشیم. اسپورت کردن خودروها برای هر طرفدار سبک رانندگی، امری ضروری و اعتیادآور محسوب می‌شود و این موضوع در FH3 به بهترین شکل ممکن انجام شده است. بخش ارتقا قطعات داخلی خودرو به شیوه‌ای طراحی شده که حتی اگر از جزئیات و کارایی برخی قطعات سر در نیاورید، بازی به شما راه میانبری معرفی می‌کنه تا به راحتی هر چه تمام‌تر، بهینه‌ترین تنظیمات را برای ماشین خود پیاده‌سازی کنید. در بخشی از تیونینگ، گزینه‌های آماده در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که می‌توان با توجه به نیازی که احساس می‌شود، ماشین را ارتقا داد. با این حال، اگر از خوره‌های تیونینگ هستید و به قطعات خودرو اشراف کامل دارید، هر تنظیماتی که مایل هستید در بازی قرار دارد و توضیحات انبوهی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای ارتقا خودرو خود نهایت استفاده را ببرید.

 

Forza Horizon 3

نمونه ارتقا‌های آماده سبب می‌شود تا اگر از تیونینگ و ارتقا تک به تک قطعات سر در نیاورید، بتوانید اتومبیل‌ خود را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید.

تنوع اتومبیل‌ها و کلاس‌بندی‌های آنها به شدت بالا است و گاهی انتخاب از بین انبوهی از آنها به شدت سخت است، با این حال می‌توانید بنا به سلیقه‌ای که دارید، خودروهای مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید، برای خریدشان تلاش کنید و در گاراژ خود، لیستی از بهترین‌ها را محیا کنید. از یک چلنجر ۱۹۷۰ کلاسیک و چقر گرفته تا فورد جی‌تی پرسرعت و نعره کش و البته، لامبورگینی قلچماق و خوشگل، آنچنان به هورایزن معتادتان خواهد کرد که دوست دارید ۲۴ ساعته در سرزمین‌ استرالیا جولان بدهید و برای باقی رقبا، رجز بخوانید.

 

کمی قبل‌تر اشاره به درایواتارها کردم. طبق سنت همیشگی سری فورزا، بازی هورایزن ۳ هم از هوش مصنوعی درایواتار بهره برده که می‌توان آن را دقیق‌ترین و زیرکانه‌ترین هوش مصنوعی در بازی‌های ریسینگ عنوان کرد. درایواتار از الگوی رفتاری رانندگان واقعی مثل خود شما در بازی اطلاعات دریافت می‌کند و با تحلیل آنها، نسخه‌ی کلونی از همه‌ی کسانی که مشغول انجام هورایزن هستند تولید می‌کند و در بازی قرار می‌دهد. به خاطر همین است که وقتی به پروفایل یکی از این درایواتارها می‌روید، با پروفایلی از یک شخص واقعی روبه رو می‌شوید که کلون او در بازی شما حضور دارد. درجه سختی درایواتار در بازی قابل تنظیم است و هر چقدر آن را روی درجات بالاتر بگذارید، رفتار راننده‌ها به گیمرهای واقعی نزدیک‌تر می‌شود.

 

Forza Horizon 3

رانندگی از داخل اتوموبیل هم لذت خاص خود را دارد!

اما مسابقات آنلاین رقابتی Forza Horizon 3، بخش سرگرم‌کننده و در عین حال، سخت است که شما را وادار می‌کند تا با دست پر و انبوهی از تجربه، جرات ورود به آن را پیدا کنید. مسابقه با رقبای واقعی بسیار مشکل است، اما کافی است تا قلق بازی دستتان بیاید و به اندازه در دنیای هورایزن چرخیده باشید. مخاطب می‌تواند رقابت‌های مختص به خود را هم راه‌اندازی کند تا با دوستان منتخبش به مسابقه بپردازد.

 

هورایزن ۳ جزو بازی‌هایی محسوب می‌شود که هر چه در آن جلو بروید و ساعات بیشتری را درش بگذرانید، پخته‌تر و گسترده‌تر می‌شود. یکی از ایرادهای بازی‌هایی مثل Need for Speed سال گذشته در این بود که بازی دیر به بلوغ می‌رسید و کاربر باید بیش از ۷ ۸ ساعت در بازی می‌ماند و مسابقات را رد می‌کرد تا بازی به پختگی مطلوب برسد، اما هورایزن از اولین مسابقه و نشستن پشت فرمان، توانایی جذب مخاطب و چسباندنش به صندلی را دارد. گاه نیاز است برای خرید خودرویی، مسابقات متنوع انجام بدهید تا پول لازم را به دست بیاورید، بعضی وقت‌ها به صورت شانسی و بخت‌آزمایی‌های گاه به گاه، اتومبیلی را برنده می‌شوید که میلیون‌ها ارزشش را دارد، یا از طریق بخش انتخاب پرک، امتیازات ویژه در بازی به دست می‌آورید.

 

Forza Horizon 3 اجازه می‌دهد تا شما از حداکثر زیبایی‌های بازی بهره ببرید. وجود قابلیت پر جزئیات Photo Mode آنقدر خوب است که شاید ساعت‌ها وقت خود را صرف عکس‌ انداختن از صحنه‌های مختلف و زیبای ماشین خود کنید. بخش Photo Mode امکاناتی در حد یک دوربین حرفه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد تا هر طور که مایل هستید و با هر تنظیماتی که دوست دارید، تصویر تهیه کنید. در سوی دیگر، Drone Mode بازی قرار دارد که می‌توانید با استفاده از یک پهباد، به گشت و گذار در جاده‌ها و محیط بازی بپردازید و فیلم‌های جالبی تهیه کنید.

 

Forza Horizon 3

قابلیت Photo Mode که در هر جایی از بازی به غیر از بخش آنلاین قابل استفاده است.

شاید همچنان نقطه ضعف بازی، کم بودن تعداد مسابقات جذاب Showcase است که در نسخه‌ی قبل هم به شدت احساس می‌شد، با این حال انجام مسابقات Showcase جذابیت بسیار زیادی دارد و از رسیدن به هر کدام از آنها لذت خواهید برد.

 

هیچ دلیلی جز اینکه شما علاقه‌ای به سبک ریسینگ نداشته باشید وجود ندارد تا از خیر خرید Forza Horizon 3 بگذرید. این بازی حتی می‌تواند دلیل محکمی برای خرید یک کنسول ایکس‌باکس وان باشد. Forza Horizon 3 در کنار همه‌ی ویژگی‌هایش، از قابلیت Cross-Platform استفاده می‌کند که همین امر سبب می‌شود تا همه‌ی کاربران ایکس‌باکس وان و پی‌سی در کنار یک دیگر بازی و به رقابت بپردازند. Forza Horizon 3 از هر حیث نمره‌ی کاملی را دریافت می‌کند. هورایزن ۳ با آن انرژی مثبت درونش، با آن ایستگاه‌های رادیویی متنوعش و آن خودروهای خارق‌العاده‌اش، می‌تواند شما را به راحتی از دنیای واقعی جدا کند و به بهشتی بی حد و حصر از شگفتی، نشاط و انرژی هدایت کند.

 

18
معرفی بازی Zula
17
Evil Geniuses قهرمان پنجمین دوره مسابقات The International + ویدیو
45
بررسی ویدیویی بازی Sniper Elite 4
ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
۷ نظر
 • ALIREZA پاسخ

  سلام میخواستم بدونم بخش انلاین این بازی نیاز به اشتراک ایک باکس داره یانه؟

 • بهشاد برادران پاسخ

  ایول دارید، خیلی حال کردم با نقدتون. شیفته این بازی شدم. برم واسه دانلود. یا حق

 • عرفان پاسخ

  عالی بود منتظر بررسی Gears 4 هستیم

 • Farjam پاسخ

  ممنون از بررسی خوبتون مهمترین مشکل بازی forza horizon 3 فیزیکش هست که به شدت آرکید هست که البته باید هم آرکید باشه(روی اسفالت و گراول و شن و ماسه و گل و آب هم هندلینگ تغییری نمیکنه)، خودشون هم ادعایی مبتنی بر شبیه ساز بودن ندارن چون یک ارکید کامله و حتی نزدیک به سیمکید(بین شبیه ساز و آرکید) هم نیست اما نمیدونم چرا طرفدارانش مدام میگن این نه تنها شبیه سازه بلکه بهترین شبیه سازه.... و تخریب پذیری بسیار پایین(تخریب پذیری ماشین ها منظورمه... کل درختان جنگل های استرالیا رو با لامبورگینی میزنی بهشون و قطعشون میکنی تا حدی که استرالیا رو به مرز فاجعه زیست محیطی میبری! اما ماشینت آخ نمیگه)

 • امیر پاسخ

  بررسی خیلی خوبی بود فقط لطفا یکم زودتر بررسی ها رو بگذارید.

 • محمد پاسخ

  برترین نقد و بررسی ویدیویی بازی ها رو بدون هیچ احتمالی شما دارید.ممنون به خاطر نقد های قویتان

 • . محمد . پاسخ

  از این نقد ها بیشتر بزارید . مرسی