12:20

دانلود نقد و بررسی بازی Mafia 3 + ویدیو به زبان فارسی

مجموعه‌ی Mafia، جزو آن دسته بازی‌هایی است که مخاطبان‌شان احترام خاصی نسبت به چیزی که این سری ارائه می‌داده، قائل بودند. با عرضه‌ی دو نسخه‌ی موفق، شرکت 2K تصمیم به ساخت و عرضه‌ی قسمت سوم این سری کرد اما ظاهرا همه چیز آن طور که انتظارش کشیده می‌شد، پیش نرفت و Mafia 3 گرفتار تغییرات بی خود و بی‌جهتی شد که نتیجه جز محصولی متوسط، چیزی باقی نگذاشت. با تک‌شات و بررسی بازی Mafia 3 همراه باشید.

 

سال‌ها بود که طرفداران مجموعه‌ی Mafia، انتظار نسخه‌ی سوم و ادامه‌ی ماجراهای باندهای بزرگ مافیایی ایتالیا در دل ایالات متحده و دهه‌های ۶۰ و ۷۰ را می‌کشیدند. کمپانی 2K که عموما بازی‌های با کیفیت و خوش‌نامی را عرضه کرده، برای ساخت و توسعه‌ی قسمت سوم مافیا، کار را به استودیویی تازه تاسیس به نام هنگر 13 سپرد. استودیویی که شاید از افرادی با تجربه تشکیل شده، اما بر روی لبه‌ی تیغی قرار گرفت که یا اولین محصول‌شان چیزی مانند Halo 4 و Titanfall دو استودیو 343اینداستریز و ریسپاون می‌شد، یا بازی‌ای ضعیف، همان اول راه کار را برایشان تمام می‌کرد. Mafia 3، اثری که ۶ سال طرفداران انتظارش را می‌کشیدند، چیزی نشده که اجدادش موفق به انجامش شدند و در گیر و دار بازی‌های عصر جدید و نسل هشتمی، با گم کردن هر آنچه که به عنوان ریشه‌ و سنتش شناخته می‌شده، به محصولی معمولی و حتی در مواقعی ضعیف و زشت تبدیل شده است.

 

 دانلود ویدیو بررسی با رزولوشن HD720p

 

چیزی که در همه‌ی نسخه‌های مافیا و حتی Mafia 3 خوشبختانه به چشم می‌خورد، آن شخصیت‌های ساخته و پرداخته شده و البته ارتباطات قوی آنها است. لینکولن کلی، شخصیت اصلی بازی مافیا ۳، جذبه‌ی خاصی به همراه دارد و قدرت و قلچماقی آن، از همان ابتدای بازی نوید یک بلای آسمانی مرگبار برای باند مافیا و دار و دسته‌ی خطرناکشان را می‌دهد.
از طرف دیگر، شخصیت‌های جانبی و مکمل‌هایی را در بازی داریم که هر کدام، پتانسیل‌های بالایی برای ایجاد هیجان و ماجراجویی را یدک می‌کشند. همه‌ی این‌ها به کنار، ما دنیایی غنی و عصری طلایی برای پرداختن به داستان‌های جنایی، نژادپرستانه و تحول‌برانگیزی را شاهد هستیم که آن کاراکترهای نسبتا قدرتمند، به خوبی می‌توانستند در آن جا بگیرند و تجربه‌ای ناب از دیالوگ‌های به یادماندنی، لحظاتی خاطره‌انگیز و در مجموع، بازی‌ای در خور نام مافیا را برای ما می‌توانستند به نمایش در بیاورند.

 

Mafia 3

اینکه اهداف خودتان را در لحظه بکشید یا برای استفاده بیشتر، زنده نگه‌ دارید، انتخابش دست شماست!

متاسفانه، اگر فکر کردید بازی از تمام چیزهای خوبی که گفتم، توانسته در مسیری درست و صحیح استفاده کند، باید بگویم اشتباه کردید. استودیو هنگر 13 به روش‌هایی جاهلانه و از درد بی‌تجربگی‌شان، نتوانستند المان‌های خوبی که در اختیار داشتند را از روی کاغذ به کنترلرهای مخاطبانشان انتقال دهند.

 

همه چیزی که مافیا ۳ از ان رنج می‌برد، در بخش گیم‌پلی، تقسیم‌بندی‌های بازی و البته، ماهیتی است که سازندگان وعده‌شان را داده بودند که خب، در عمل نتوانستند آن را محقق کنند. بازی داستان خوبی دارد. پرداختن به دوره‌ای سیاه در تاریخ ایالات متحده آمریکا، اوج تغییرات فرهنگی این کشور در کنار افول مافیای دهه ۵۰ و ۶۰ و البته، مسئله‌ی همیشگی نژادپرستی و سیاه‌پوستانی که مانند برده، برای انواع فساد و بی‌گاری و فحشا از آنها سواستفاده می‌شده است. این وسط ما شیوه‌ی روایت داستان را داریم که مانند بسیاری از فیلم‌ها و آثار نوآر، ساختاری جنایی با پیچیدگی‌های گفتاری و مفهومی دارد که برای علاقه‌مندان به این ژانر، خوراک بی‌نظیری تلقی می‌شود.

 

با تمام این‌ها، فصل افتتاحیه‌ی بازی تا حد زیادی درگیر پرش‌های داستانی و شلخته بازی‌های سازندگان بازی می‌شود که می‌تواند حوصله‌ی گیمر را سر ببرد. از طرفی، با پرده‌ای مستندطور رو به رو هستیم که هر چه به جلو می‌رود، وضوح و ترتیب آن بیشتر رعایت می‌شود و می‌تواند حس و حال داستان را به خوبی به مخاطب القا کند. البته، انتظار روایتی که بتواند ذهن شما را درگیر کند نداشته باشید.

 

این را باید به خاطر داشته باشیم که مهم‌ترین المان در یک بازی این چنینی، تنوع و آزادگذاشتن دست مخاطب برای انجام کارهای مختلف داخل بازی است و نباید بازیکن را هر از چند گاهی با صحنه‌های سینماتیک و دیالوگ‌های خیلی کشدار، از هیاهو و روند بازی و گیم‌پلی دور کنیم.

 

متاسفانه Mafia 3 نه می‌تواند مخاطب را در ساعات اولیه، به حد نساب انجام گیم‌پلی خالص برای جذبش برساند و نه همان گیم‌پلی پیش‌پا افتاده، عمق کافی برای ایجاد تنوع را در اختیار دارد. سرعت گسترش اختیارات لینکولن کلی برای امور مختلف بسیار کمه و انگار سازندگان بازی فقط سعی داشتن تا ویژگی‌های جدید را به طور مساوی تا انتهای بازی پخش کنند.

 

Mafia 3

برای خرید اسلحه، کافی است این ون را هر جا که مایل هستید خبر کنید.

بازی Mafia 3 چیزی بین لذت محض و خستگی مفرط قرار گرفته و ایرادهای بازی همگی از خام بودن مغز سازندگانش خبر می‌دهد. ماموریت‌ها و نقطه اوج‌های بازی به ماموریت‌های «بکش تا به هدف نهایی» برسید محدود می‌شوند و قرار نیست مخاطب با خیل عظیمی از تنوع رو به رو شود. تا قبل از نسخه‌ی سوم، سری مافیا توانسته بود خود را از زیر سایه‌ی سنگین GTA بیرون بکشد، اما مافیا ۳ توانایی این کار را نداشته و حتی نتوانسته المان‌های مفهومی GTA را در بازی پیاده کند و مخاطب با دنیای پوک که الکی گسترده شده و در عمل، ماکتی بی‌محتوا است روبه رو می‌شود. همین که چند ساعتی جدا از ماموریت اصلی در شهر بگردید، متوجه می‌شوید که هیچ چیزی قرار نیست مخاطب را به خود جذب کند.

 

بازی مخاطب را مجبور به انجام ماموریت می‌کند که این رویکرد، طوری است که ظاهرا سازندگان بازی به خوبی از خالی بودن شهرشون برای گشت و گذار اطلاع داشتن و به این روش سعی دارند تا حواس مخاطب را از این کمبود، پرت کنند!

 

بخش شوتینگ بازی، جایی هست که مقداری مافیا ۳ خوش می‌درخشد، طوری که از حیف شدن چنین گان‌پلی واقع‌گرایی افسوس خواهید خورد. لینکولن شخصیت جسور، بی‌باک و با قدرت بدنی بالا و البته، هوش سرشار دارد که همه‌ی این‌ها برای ساخت یک قهرمان کفایت می‌کند. لینکولن با اینکه شخصیت خوبی در طول بازی ارائه می‌دهد و می‌تواند گوشه‌ی ذهن مخاطب جا بگیرد، اما متاسفانه در خیل عظیم مشکلات و کمبود‌های بازی، حیف و میل می‌شود و نمی‌تواند آن جور که بلای جان مافیای قدرتمند داخل بازی می‌شود، در تجربه‌ی مخاطب خود تاثیرگذار ظاهر شود.

 

Mafia 3

شات‌گان یکی از سلاح‌های مفرح بازی محسوب می‌شود.

شخصیت لینکولن به خاطر سوابق تکاوری و جنگی خود در جبهه‌ی جنگ دیوانه‌وار ویتنام، تبدیل به کماندویی بی‌باک و ماهر شده و همین مسئله سبب شده تا سبک تیراندازی و دست به اسلحه شدن لینکولن در Mafia 3 جالب باشد. او می‌تواند با انواع و اقسام سلاح‌ها کار کند و البته، کلت کمری و مگنوم را با یک دست بگیرد و هدفش را گوشمالی دهد. اما در کنار این‌ها، چاقوی تند و تیز لینکولن در نبردهای تن به تن که عموما حرکات تمام‌کننده هستند، چشم‌گیر و جالبه. صحنه‌های تمام‌کننده هر چقدر هم تکراری باشند، اما بی برو برگرد خشن و هیجان‌انگیز ظاهر می‌شوند.

 

سازندگان بازی تا قبل از عرضه‌ی Mafia 3، مانور زیادی روی بخش رانندگی داده بودند. با این حال ما با چیزی متحول‌کننده رو به رو نشدیم و سیستم رانندگی بازی، چیزی ساده و پیش پا افتاده است. البته این به معنای بد بودن این بخش از گیم‌پلی تلقی نشود و برعکس، حداقل سازندگان توانسته‌اند مکانیکی استاندارد را برای رانندگی در شهر نیوبرونو پیاده‌سازی کنند. با این حال، سیستم تصادفات مقداری فانتزی هستند و مثلا برخوردهای شاخ به شاخ که منتهی به شوت شدن خودروی مقابل می‌شود، آنچنان با محیط واقع‌گرای مافیا هم‌خوانی ندارد.

 

Mafia 3

رانندگی در بازی سخت نیست و خب، این یک امتیاز مثبت برای بازی تلقی می‌شود.

مافیا ۳ روندی تکراری را یدک می‌کشد که شاید فقط در یک سوم انتهایی بازی بتوانیم از این دور باطل بیرون بیاییم. با این حال رسیدن به این بخش آنقدر ارزشش را ندارد تا مکانیزم‌های تکراری و پیش پا افتاده‌ی بازی را تحمل کنیم. دشمنان بازی هوش مصنوعی خوبی ندارند و ظاهرا انقدر چشمانشان ضعیف است و گوششان کر که نمی‌توانند شما را از فواصل تشخیص دهند.

 

اولین و شاید آخرین محصول استودیو تازه کار هنگر 13 المانی جذاب ندارد که بتواند به عنوان پرچم سربلند آن شناخته شود و سازندگان آن بتوانند با آن کلاس بگذارند. متاسفانه ۶ سال صبر طرفداران این مجموعه برای قسمتی جدید، به بازی متوسطی منتهی شده که فقط برای تجربه‌ای چند ساعته و معمولی مفید است و نمی‌توان همان‌قدر که از مافیا ۱ و ۲ تعریف می‌کردیم و هر بار با گفتن نام مافیا، به یادشان می‌افتادیم، Mafia 3 را در گوشه‌ای از ذهنمان نگه داریم.

 

با تمام این اوصاف، اگر عاشق تجربه‌ی آمریکای دهه‌ی ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ هستید و از قحطی بازی‌هایی با این اتمسفر رنج می‌برید، مافیا ۳ می‌تواند تا حدی عطش شما را بخواباند. با این حال، انتظار معجزه‌ای وصف‌ناپذیر و روندی میخ‌کوب کننده نداشته باشید.

46
تریلر جدید و جذاب گیم‌پلی «Mafia 3»
18
معرفی بازی Zula
17
Evil Geniuses قهرمان پنجمین دوره مسابقات The International + ویدیو
ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
۱۱ نظر
 • کریم پاسخ

  سلام من بازی رو دارم ولی بازی اهسته هست و رون نیست و همه بازی های پر گرافیک برام اینطورین اگه میشه یه نفر کنکم کنه جمیلمم هست karim.asadi540@gmail.com

 • ,,, پاسخ

  اون چیزی که فکر می کردیم اصلا نبود پر از باگ و گرافیک نسبتا بد ومراحل تکراری امید وارم مافیا چهار رو مثل مافیا یک و دو بسازن نا امید شدم متاسفانه هنگر سیزده خیلی کم کاری کرده و امید وارم که مافیا چهار به یکی از سازنده های خوب اوکی بدن که خاطره هایمان را زنده کنه

 • علیرضا پاسخ

  می خوام بخرمش ولی با تکراری بودن روند مراحل اصلی بازی خیلی نمی تونم کنار بیام و انگلیسیم خیلی قوی نیست که متوجه داستانش بشم ولی از گان پلیش خوشم اومده و با جزئیات هم کاری ندارم.چی کار کنم؟؟؟؟؟(خواهشا کسی پاسخ دهد.)

 • محمد پاسخ

  من گرفتم بازیشو با کلی ضرر ردش کردم اما پشیون نیستم حیلی خسته کنندس انگار نصفه کاره ولش کردن

 • esanik پاسخ

  وجود مشکلا ت رو بنظر من 2k باید پاسخ بده که چرا این ip رو به این روز انداخته

 • nima پاسخ

  این مافیا نیست مافیا یعنی دون سالیاری با رستورانش من وقتی وارد اون میحیط می شدم احساس امنیت بهم دست می داد گذاشتن اسم مافیا روی این بازی هم اشتباهه

 • alireza پاسخ

  میخواستم بخرمش . فیلم هایی که ازش دیدم خیلی جالب بود ولی با دیدن این نقد از خریدش پشیمون شدم ..

 • ali پاسخ

  نقد بسیار به جایی بود گفتنی ها هم دوستان گفتند اما یه مشکل بزرگ دیگه ای که MAFIA 3 ازش رنج میبره باگ ها و گلیچ های عجیب غریبش هست. از عجیب ترین باگ هایی که اخیرا باهاش مواجه شدم و میتونید در گوگل هم جستجو کنید، فعال نشدن ماموریت بعدی بخش داستانی بازی بعد از اتمام مرحله My Name's Lincoln Clay هست یعنی شما هیچی روی نقشه ندارید تا بازی رو تموم کنید که در نوع خود واقعا جالبه!

 • amir پاسخ

  افتضاح به تمام معنا داستان تکراری برگشتن از جنگ و کشتن کله گنده شهر برای اینکه جاشو بگیره فقط حرکات تمام کنندش و اثرات شات گانش خوب بود. «بازی مخاطب را مجبور به انجام ماموریت می‌کند» این بخش که فقط باید ماموریت بری واقعا درست بود،چیزی جز ماموریت وجود نداشت که بخوای از جهان باز بودن بازی لذت ببری

 • moji پاسخ

  این مافیا نبود جی تی ای بود فقط توی دهه شصت هفتاد. یه سیاه پوست دله دزد با کاپشن !!!! مافیا یعنی یه ادم بد مافیایی مقتدر با کت شلوار و کلاه اهل خلافای بزرگ و قدرتمند اثری از مافیا توش ندیدم حذفش کردم بعد یکی دو روز . دیگه بگین 4 نسازن بزارن همون یک و دو عابرودار بمونن بهتره .

 • Farjam پاسخ

  سلام نقد خیلی خوبی بود در مقابل برخی نقد های سایت های داخلی که فقط کم مونده بود بازی رو پَرَستِش کنن! خنده دار ترین مسئله مافیا 3 اینه که همه چیز حول محور پول هست(چه کسب درآمد و چه آسیب رسوندن به درآمد مافیای ایتالیایی) کلی پول در میاری اما چیز خاصی برای خریدن و صرف کردن پول وجود نداره.. یه جز خرید اسلحه و شخصی سازی ماشین ها که واقعا ناچیز هست و دیگه چیزی برای هزینه کردن و لذت بردن از درآمدی که کسب کردیم وجود نداره حتی خرید لباس که اصلا حذف شده!! بنده خدا تا آخر بازی همون دست لباس رو باید بشوره و بسابه و تنش کنه D: مسئله بعدی بحث گرافیک هست که به طرز عجیبی بین رزولوشن 2560 در 1440 در مقابل 1600در900 هم تفاوت کارایی اصلا محسوس نیست و این میتونه نشون دهنده یه پورت خشک و خالی از کنسول باشه که این موضوع در همه بازی های سالهای اخیر 2k دیده میشه.. باز یهای پولیش نشده ، اوپتیمایز نشده و پورت های خشک و خالی...