پیش‌نمایش بازی Resident Evil 7: Biohazard

مبین احمدی
دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
پیش‌نمایش بازی Resident Evil 7: Biohazard

کپ‌کام قصد دارد با اعمال تغییراتی در فرمول سری رزیدنت ایول و به گفته خودش، پای‌بندی به ریشه‌ها، با نسخه جدید مجموعه – که با نام «رزیدنت ایول ۷: بایوهازارد» شناخته می‌شود – میزان ترشح آدرنالین خون‌مان را به طرز سرسام‌آوری بالا ببرد! با تک‌شات و پیش‌نمایش این بازی همراه شوید.

 

شاید تا قبل از تجربه دموی کوتاه رزیدنت ایول ۷ به هیچ وجه فکر نمی‌کردم که نسخه جدید سری رزیدنت ایول – که این بار به جای دید سوم شخص دارای دید اول شخص است – بتواند حس خوبی را به آدم منتقل کند. به من حق بدهید! به هر حال به عنوان یک طرفدار قدیمی این سری و کسی که با تک‌تک بازی‌هایش زندگی کرده، تغییر بنیادی در نسخه جدید برایم بسیار تکان‌دهنده بود. کپ‌کام با انجام این کار ریسک بزرگی کرد و گرچه هنوز نمی‌توان با قاطعیت در مورد نتیجه کار صحبت کرد، اما تجربه دموی رزیدنت ایول ۷ حداقل به من نوید یک بازی بسیار ترسناک، درگیرکننده و البته منزجرکننده را می‌دهد.

 

بعد از سقوطی که نسخه‌های اخیر رزیدنت ایول داشتند و گیمرهای نسل جدید را اندکی از این سری ریشه‌دار دور کردند، به نظر می‌رسد که کپ‌کام به خودش آمده و قصد دارد این‌بار شکل و شمایل جدیدی به بازی خودش بدهد. رزیدنت ایول ۷ قرار است حسابی شما را بترساند و دید اول شخص بازی هم گواهی این ماجراست. کپ‌کام قرار است در این بازی شما را با یک چراغ قوه و تعدادی سلاح در دل محیط‌های تاریک رها کند و همچون فیلم‌های ترسناک، رویدادهای آینده و البته دشمنانی که قرار است با آن‌ها رو به رو شوید را برای‌تان غیرقابل پیش‌بینی و دلهره‌آور کند.

Resident Evil 7

به خونه خوش اومدی!

 

یکی از اولین سوالاتی که طرفداران بعد از معرفی رسمی بازی رزیدنت ایول ۷ پرسیدند، استفاده از پسوند Biohazard (در ژاپن سری رزیدنت ایول را با اسم بایوهازارد می‌شناسند) در انتهای نام بازی بود. کپ‌کام سریعا پس از مطرح شدن این سوال، قضیه را شفاف‌سازی کرد و گفت که آن‌ها قصد داشته‌اند با انجام این عمل، کاری کنند که اسم بازی هم در غرب و هم در ژاپن به یک اندازه تاثیرگذار باشد. جالب است بدانید که اسم این بازی در ژاپن برعکس اسم آن در غرب است؛ یعنی Biohazard 7: Resident Evil.

 

همانطور هم که در ابتدا گفتم، کپ‌کام بارها تاکید کرده که رزیدنت ایول ۷ با وجود این‌که نحوه دید بازی را به اول شخص تغییر داده، اما هنوز هم که هنوز است یک رزیدنت ایول واقعی است و به ریشه‌هایش پای‌بند است. گیاهان دارویی را که به یاد دارید؟! این گیاهان سبز رنگ از نسخه اول این سری در آن حضور داشته‌اند و به کمک آن‌ها می‌توانید سلامتی خود را بازیابی کنید. این گیاهان دارویی قرار است در رزیدنت ایول ۷ هم حضور داشته باشند و این موضوع واقعا خوشحال کننده است و می‌تواند تجربه بایوهازارد را به تجربه‌ای دل‌انگیز تبدیل کند و با تمامی چیزهای جدیدش، دلیلی داشته باشد که طرفداران قدیمی سری هم به بازی توجه کنند و پای آن بنشینند.

در رزیدنت اویل ۷ دست‌تان برای چگونگی قلع و قمع کردن دشمنان‌تان حسابی باز است و کپ‌کام سلاح‌های مختلفی را برای جنگیدن در بازی جای داده

 

از هرچه که بگذریم نمی‌توانیم از سلاح‌های موجود در بازی سخن نگوییم؛ بگذارید همین اول کار خیال‌تان را راحت کنم! در رزیدنت ایول ۷ دست‌تان برای چگونگی قلع و قمع کردن دشمنان‌تان حسابی باز است و کپ‌کام سلاح‌های مختلفی را برای جنگیدن در بازی جای داده. در کنار کلت‌ها، شات‌گان‌ها و رایفل‌ها، رزیدنت ایول ۷ دارای اره برقی هم خواهد بود. تکه‌تکه‌کردن دشمنان بازی (هیولا یا هرچه که هستند) به وسیله اره برقی قطعا آن‌قدر جذابیت خواهد داشت که تا ساعت‌ها پای رزیدنت ایول ۷ نگه‌‌مان دارد. حضور شخصیت‌های نسخه‌های قبلی سری در جدیدترین نسخه، یکی از چیزهایی بود که از همان ابتدا در مورد آن بحث شد و به دنبال آن، کپ‌کام هر گونه حضور لیان اس.کندی (شخصیت محبوب سری) در بازی رزیدنت ایول ۷ را به‌طور غیر مستقیم تکذیب کرد و به جای آن گفت که شخصیت اصلی بازی ایتان نام دارد. البته چند ردیتور چندوقت پیش با موشکافی فایل‌های دموی بازی، چندین بار شاهد حضور اسم آلبرت بوده‌اند؛ آیا این اتفاق می‌تواند گواهی حضور آلبرت وسکر در رزیدنت ایول ۷ باشد؟ من که فکر نمی‌کنم!

 

Resident Evil 7

دموی رزیدنت ایول ۷ در کنار ترسناک بودن، پر بود از راز و رمزهای مختلف و مرموز و همین موضوع است که من را برای تجربه نسخه اصلی - که قطعا با رازهایش ذهن‌مان را تا مدت‌ّا درگیر خواهد کرد - هیجان‌زده می‌کند. دو معما مثل انگشت مصنوعی کافی است تا ما را ساعت‌ها پای بازی میخ‌کوب کند!

 

یک بازی ترسناک بدون یک داستان ترسناکِ منزجرکننده، قطعا نمی‌تواند اتمسفری ترسناک را برای‌مان خلق کند. رزیدنت ایول ۷ پایه داستانیِ جالبی دارد؛ فردی به اسم ایتان برای پیدا کردن همسرِ گم‌شده‌اش وارد یک خانه بزرگِ تخریب‌شده در شهر دالوی لوئیزیانا می‌شود. آن خانه بزرگ تخریب‌شده در حقیقت خانه خانواده بیکر است؛ خانواده‌ای که با دیگر خانواده‌ها فرق دارند، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌دهند و غذاهای عجیب و غریب هم می‌خورند و همین موضوع می‌رساند که آن‌ها اکنون دیگر مانند دیگر انسان‌ها نیستند. فرض کنید مهمان یک خانواده ناشناس می‌شوید و یک‌هو سر میز شام، پدر خانواده دست یکی از اعضای خانواده را قطع کند! بیکرها همچین کسانی هستند و هیچکس دوست ندارد با آن‌ها سر یک میز شام بنشیند! این‌که داستان رزیدنت ایول ۷ فقط در درون یک عمارت قدیمی جریان دارد برای من چیز بسیار مثبتی است، چرا؟ چون رخداد جریان‌های بازی در درون یک فضای بسته که قطعا بیشتر آن فضاهای تاریکِ مرموز خواهد بود، می‌تواند حسابی ما را بترساند و این دقیقا همان چیزی است که یک بازی ترسناک به دنبالش است. چه چیزی از این بهتر؟!

بازی Resident Evil 7 از هیچ‌گونه حالت آنلاینی پشتیبانی نخواهد کرد و یک بازی کاملا آفلاین خواهد بود. در بازی Resident Evil 5، ما بر روی بخش آنلاین تعاملی تمرکز کرده بودیم که البته به‌خوبی هم نتیجه داد؛ اما نکته‌ای که باید بدانید این است که مفهوم کلیدی بازی Resident Evil 7 «وحشت» است؛ با توجه به این موضوع، ما از همان ابتدا نتیجه گرفتیم که تنها بودن بازیکن در دنیای بازی، می‌تواند بهترین تجربه ترس را برای گیمر رقم بزند. __ماساچیکا کاوات

 

اما چه چیزی رزیدنت ایول ۷ را برای من به یک بازی مورد انتظار تبدیل کرده؟ جدا از این‌که به‌عنوان یک طرفدار قدیمی سری، تجربه نسخه جدید را به هر قیمتی بر خودم واجب می‌دانم، اما رزیدنت ایول ۷ یک ویژگی جالب دیگر هم دارد که نشان‌دهنده زیرکی کپ‌کام است. برخلاف بعضی‌ها (بخوانیدیوبی‌سافت ‌مانند‌ها!) که تا قبل از عرضه رسمی بازی‌شان، بسیاری از چیزهایی که می‌توانستند در طول بازی در قالب یک سورپرایز هیجان‌انگیز برای ما روشن شود را خیلی ساده در اطلاعیه‌ای‌ بیان می‌کنند، کپ‌کام در مورد Resident Evil 7 ترجیح داده خیلی جزییات مربوط به داستان و جریانات آن را در دسترس طرفداران قرار ندهد. جزییات منتشر شده از داستان رزیدنت ایول ۷ بسیار اندک هستند و کپ‌کام برای آشنایی، تنها پایه اصلی داستان (گشتن مردی به دنبال زن گمشده‌اش) را به ما گفته و با همین جزییات اندک، صبر ما برای بازی را لبریز کرده است. این‌که کپ‌کام این فرصت را به ما داده تا همه سورپرایزهای بازی را خودمان کشف کنیم، چیز بسیار خوبی است.

Resident Evil 7

کپ‌کام با اول شخص کردن RE 7 ریسک بزرگی کرده است و این‌که این ریسک جواب می‌دهد یا خیر، سوالی است که جواب آن روز ۵ بهمن مشخص می‌شود

 

 

رزیدنت ایول ۷ به مدت یک سال به‌صورت انحصاری بر روی هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر (PlayStation VR) قابل‌بازی خواهد بود. اگر می‌خواهید تپش قلب‌تان به بالاترین حد ممکن برسد، آدرنالین به خون‌تان پمپاژ شود و از همه مهم‌تر، تا مدت‌ها کابوس‌های وحشتناک ببینید، سراغ تجربه نسخه واقعیت مجازی رزیدنت ایول ۷ بروید! تجربه رزیدنت ایول ۷ با هدست واقعیت مجازی باعث می‌شود که در بند بند وجودتان احساس ترس کنید و این احساس ترس را تا مدت‌ها همراه خود خواهید داشت. با توجه به تجربه‌ای که از نسخه VR دموی بازی داشتم، می‌توانم چیزی را به شما بگویم؛ نسخه واقعیت مجازی رزیدنت ایول ۷ در یک کلام ترسناک‌ترین تجربه زندگی‌تان را برای‌تان رقم خواهد زد و ضربان قلب‌تان را به طرز سرسام‌آوری افزایش خواهد داد. این را مطمئن باشید.

اگر می‌خواهید تپش قلب‌تان به بالاترین حد ممکن برسد، آدرنالین به خون‌تان پمپاژ شود و از همه مهم‌تر، تا مدت‌ها کابوس‌های وحشتناک ببینید، سراغ تجربه نسخه واقعیت مجازی رزیدنت ایول ۷ بروید!

 

با همه چیزهایی که تاکنون از رزیدنت ایول ۷ دیده‌ام، با قاطعیت می‌گویم که این بازی آمده که ما را به درون دریایی از ترس و دلهره هُل دهد و تا ساعت‌ها پای خود بنشاند. این که بازی موفق می‌شود یا خیر سوالی است که فقط با صبر کردن می‌توان آن را به پاسخ رساند؛ اما این بازی تا کنون توانسته من را به عنوان یکی از طرفداران قدیمی مجذوب خود کند و کاری کند که ثانیه‌ها تا روز عرضه بازی برایم دیرتر از قبل بگذرند؛ خصوصا بعد از تجربه آن دموی جذاب و ترسناک. رزیدنت ایول ۷ گرچه ظاهرا یک تجربه جدید است، اما در حقیقت با پای‌بندی به ریشه‌هایش، شکل جدیدی به رزیدنت‌ اویل پوشانده و قرار است المان‌هایی مثل ترس، گشت و گذار، حل پازل و مبارزه را با ارائه‌ی شگردهای جدید به همراه داشته باشد. برخلاف بسیاری از بازی‌های امروزی که بخش چندنفره را به بخش اصلی خود تبدیل کرده‌اند و گیمر را وادار می‌کنند که پس از تجربه چند ساعته بخش داستانی، تا مدت‌ها خود را غرق در دنیای آنلاین کند، جدیدترین نسخه مجموعه رزیدنت ایول یک بازی تماما آفلاین است تا این نوید را به ما بدهد که کپ‌کام اشتباهات خود را در مورد رزیدنت ایول ۵ تکرار نخواهد کرد و بخش داستانی RE7 را به یکی از غنی‌ترین بخش‌های داستانی بازی‌های چند سال اخیر تبدیل خواهد کرد. تیزرهای تبلیغاتی فراوانی که از سوی کپ‌کام منتشر شده‌اند حسابی انتظارتمان را از بازی بالا برده‌اند و امیدوارم که کپ‌کام بتواند جدیدترین نسخه‌ی یکی از ریشه‌دارترین مجموعه‌بازی‌ها را به بالاترین درجه کمال برساند و کاری کند که از ۵ بهمن به بعد، به جای تعریف از نسخه‌های قدیمی سری مثل رزیدنت ایول ۴، برای بقیه از فوق‌العاده بودن Resident Evil 7: Biohazard بگوییم.

 

rESIDENT eVIL 7

رزیدنت ایول ۷: بایوهازارد قدم در مسیر بسیار بزرگ و سختی گذاشته و برای این‌که بتواند طرفداران قدیمی را به تجربه بازی ترغیب کند، باید چیزهای زیادی در چنته داشته باشد. RE 7 یک بازی مصمم‌ است؛ مصمم از این جهت که می‌خواهد به هدف خودش برسد و به حکم‌رانی رزیدنت اویل ۴ به عنوان پادشاه سری پایان دهد. بیایید با همه چیزهایی که تا کنون دیده‌ایم خوش‌بین باشیم؛ رزیدنت ایول ۷ از ۵ بهمن به بعد، بر تخت پادشاهی خواهد نشست!ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات