مارک سرنی از همکاری نزدیک میان کوجیما پروداکشنز و گوریلا گیمز خبر داد

مونا شایقی
دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
مارک سرنی از همکاری نزدیک میان کوجیما پروداکشنز و گوریلا گیمز خبر داد

در رویداد PSX روز شنبه، Mark Cerny از همکاری فنی میان Kojima Production و Guerrilla Games صحبت کرد و مشخص شد که بازی جدید کوجیما پروداکشنز قرار است از موتور بازی ارتقا یافته گوریلا به نام Decima استفاده کند. حتی خود سرنی هنوز نمی‌داند، ارتقا این انجین چه مدت زمانی طول خواهد کشید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با تک‌شات همراه باشید.

 

سرنی از روابط میان گوریلا و کوجیما پروداکشن گفت که با به اشتراک گذاشتن موتور بازی شروع شد، اما به سرعت همکاری فوق‌العاده‌ای میان دو کمپانی صورت گرفت. هرچند که قسمت اعظم این موتور ساخته گوریلا است، اما آن‌ها بروی پایه کد یکسانی کار می‌کنند، طوری که شما متوجه نمی‌شوید کدام کد متعلق به کدام کمپانی است.

 


بر اساس گفته‌های سرنی این دو کمپانی در تلاشند تا فناوری بازی‌ را وارد مرحله جدیدی کنند.

من فکر می‌کنم نکته قابل ذکر راجع به تکنولوژی گوریلا این است که این موتور تنها یک ابزار گرافیکی نیست و خیلی چیزهای مهم دیگری در اختیار ما قرار می‌دهد. با این موتور می‌توان یک دنیا طراحی کرد، هوش مصنوعی دشمنان را پیاده‌سازی کرد و می‌توان گفت این ابزار بسیار عمیق و حساس است. من در رابطه با زمان تکمیل شدن این موتور هیچ ایده‌ای ندارم اما آنچه که به عنوان کمپانی‌های بازی‌ می‌دانیم، قرار است این موتور بسیار بهتر و پیشرفته‌تر شود و من نمی‌توانم حدس بزنم که محصول نهایی چه خواهد بود.

 

مارک سرنی، معمار سیستم PS4، کسی است که بستر این همکاری را فراهم کرده است و طی سفر دو هفته‌ای خود در کنار هیدئو کوجیما، برای پیدا کردن شریک مناسب به استودیوهای مختلف سونی سر زدند. در واقع آن‌ها تنها به دنبال تکنولوژی نبودند، آن‌ها نیاز به تیمی داشتند که علاوه بر دسترسی به فناوری، قادر به همکاری مناسب، داشتن فرهنگ سازمانی و بیشتر از این‌ها باشد.

 

بر اساس گفته‌های سرنی، کوجیما دوستان بسیاری در استودیوهای مختلفی داشت که بتواند با همکاری آن‌ها پروژه خود را به آرامی پیش ببرد، اما آنچه نامشخص بود تکنولوژی لازم برای ساخت بازی بود. بیشتر تیم‌ها موتور بازی را به صورت اختصاصی برای بازی خود می‌سازند و معمولا امکان استفاده از آن برای بازی‌های دیگر وجود ندارد و به همین دلیل گوریلا برای کوجیما گزینه مناسبی است.

 

هر دو این کمپانی‌ها افراد کلیدی کاملا مستقلی برای پروژه‌های خود دارند و شباهت‌های بسیاری میان این دو وجود دارد که همکاری آن‌ها را ساده و کار‌امد کرده است. بدون این که کسی قوانین را به آن‌ها دیکته کند آن‌ها در کنار هم به خوبی کار می‌کنند و قرار است این موتور بازی را به ابزاری فوق‌العاده برای ساخت بازی رمزآلود Death Stranding تبدیل کنند.

 

1

 

 

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات