سونی با انتشار بیانیه‌ای، عدم حضور بروس استرلی در پروژه The Last of Us 2 را تایید کرد

دانیال نوروزی
دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰
سونی با انتشار بیانیه‌ای، عدم حضور بروس استرلی در پروژه The Last of Us 2 را تایید کرد

روز گذشته در خبری که به نقل از یک منبع ناشناس، توسط وب‌سایت کوتاکو منتشر شده بود، اعلام کردیم که بروس استرلی، کارگردان بازی‌های بزرگی همچون Uncharted 4: A Thief’s End و The Last of Us در پروژه‌ی The Last of Us Part 2 حضور ندارد. حال سونی به این شایعات پاسخ‌ داد و این موضوع را با انتشار بیانیه‌ای، تایید کرده است. با تک‌شات و جزئیات خبر همراه باشید.

 

ناتی داگ که از خیلی وقت پیش مشخص بود که بر روی نسخه‌ی دوم بازی The Last of Us کار می‌کند، در جریان کنفرانس PSX 2016 از The Last of Us Part 2 رونمایی کرد. معرفی خاص و منحصر به فرد این بازی که با انتشار تریلری همراه بود، موج بسیار مثبتی را به همراه داشت. پس از کنفرانس، منبعی داخلی و ناشناس به وب‌سایت کوتاکو گزارش داد که بروس استرلی، یار و همراه همیشگی نیل دراکمن، برخلاف نسخه‌ی قبلی و بازی Uncharted 4: A Thief’s End، در پروژه‌ی دوم حضور ندارد. استرلی کارگردانی نسخه‌ی قبلی را بر عهده داشت و دراکمن به عنوان مدیر بخش نوآوری و البته دستیار کارگردان، این پروژه را جلو می‌برند.

 

پس از یک روز، سونی با انتشار بیانیه‌ای، عدم حضور استرلی در پروژه The Last of Us 2 را تایید کرد:

 

بروس تصمیم گرفت تا پس از کار بر روی دو پروژه‌ی بزرگ طی چند سال گذشته، به مرخصی و استراحتی که مستحقش است برود. او به زودی به استودیو بازخواهد گشت و کار بر روی پروژه‌ی بعدی را آغاز می‌کند.

 

با این حساب، نیل دراکمن وظیفه‌ی کارگردانی قسمت دوم بازی The Last of Us را بر عهده گرفته است. دراکمن در جریان رویداد پلی‌استیشن اکسپرینس ۲۰۱۶، در پنلی اختصاصی به تشریح روند تولید بازی جدید پرداخت و البته اطلاعاتی از مراحل پیش تولید را هم منتشر کرد.

 

طبق اطلاعاتی که کوتاکو روز گذشته ارائه داد، بروس استرلی برای یک سال تعطیلات مطالعاتی، فعلا از استودیو خارج شده است. استرلی یکی از مهره‌های اصلی استودیو ناتی داگ محسوب می‌شود که ۲۰ سال از عمر خود را در آن گذرانده است. پس از اینکه امی هنیگ، کارگردان پر آوازه‌ی ناتی داگ از این استودیو جدا شد، استرلی و دراکمن کنترل پروژه‌ی Uncharted 4 را به دست گرفتند.

 

با توجه به سابقه‌ی کاری نیل دراکمن و ذهن خلاق وی، نباید اصولا نگرانی بابت محتوا و کیفیت The Last of Us 2 داشته باشیم. کما اینکه دراکمن گرایش بیشتری به سمت داستان‌های تاریک و فضاهای جدی‌تر دارد، با این حساب می‌شود انتظار داشت که The Last of Us 2، به مراتب بیشتر از نسخه‌ی اول تم مصمم‌تری را خواهد داشت.

 

دیدگاه‌ شما در مورد بازی The Last of Us 2 چیست؟ آیا این بازی می‌تواند موفقیت‌های نسخه‌ی اول را تکرار کند و نقطه‌ عطفی برای این استودیو باشد؟

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات