با هک کردن کنسول NES Classic بازی‌های جدید به آن اضافه کنید

بردیا پویا
یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
با هک کردن کنسول NES Classic بازی‌های جدید به آن اضافه کنید

کنسول NES Classic بعد از عرضه در سال گذشته میلادی، به یکی از کمیاب‌ترین دستگاه‌ها در فصل تعطیلات تبدیل شد. اما گیمر‌های خوش‌شانسی که توانسته بودند نسخه‌ای از این کنسول را خریداری کنند، به ۳۰ عنوان بازی از پیش نصب شده بر روی آن دسترسی داشتند. با وجود آنکه نینتندو در آن زمان اعلام کرد که هیچ بازی دیگری برای این کنسول ساخته نشده و به آن اضافه نخواهد شد، به نظر میرسد این حرف آنچنان هم درست از آب در نیامده است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با تک‌شات همراه باشید.

 

صاحبان کنسول NES Classic به تازگی توانسته‌اند با هک کردن این دستگاه بازی‌های جدیدی به آن اضافه کنند. یکی از کاربران وب‌سایت Reddit به تازگی ابزاری در این وب‌سایت قرار داده که به کاربران NES Classic اجازه می‌دهد فایل‌های ROM را به دستگاه خود منتقل کنند.

 

هرچند انجام این کار با مقداری ریسک همراه است اما به هر حال این ابزار توانسته استفاده از فایل‌های دخیره بازی Super Mario Bros' را ممکن سازد. زمانی که فایل‌های دخیره در محل خود قرار بگیرند، اتصال NES Classic به کامپیوتر و بوت کردن سیستم در حالت FEL اولین گام برای اجرای ین ماد در کنسول است.

 

با وجود ریسک موجود، قصد نداریم خیلی وارد جزئیات این کار شویم، چراکه برای انجام آن لازم است که تمامی دیتای داخلی کنسول NES Classic خود را به کامپیوتر منتقل کرده و سپس از ابزاری که هکر‌ها ساخته‌اند و ROMهایی که در خود کنسول قرار ندارند استفاده کنید. این ابزار حتی به شما اجازه می‌دهد که فایل‌های jpg را برای تم‌ ظاهری کنسول آپلود کنید.

 

هر چند این خبر برای دارنگان NES Classic که می‌خواهند بازی‌های بیشتری به کنسول خود اضافه کنند خوشحال کننده خواهد بود، اما همانطور که گفته شد، استفاده از این ابزار خطر‌هایی نیز به همراه دارد و دست‌کاری سخت‌افزار این کنسول ممکن است منجر به از کار افتادن آن شود که با وجود کمیاب بودن این دستگاه، به طور حتم بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

 

اینکه چند بازی جدید قابل اضافه شدن به NES Classic هستند هنوز مشخص نیست. ROMهای قدیمی معمولا کوچک هستند و بعضی از کاربران Reddit گزارش داده‌اند که با هک کردن NES Classic خود آرشیو آن را تا دو برابر افزایش داده‌اند.

 

nes classicارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات