تاکنون ۶ میلیون نسخه از بازی Final Fantasy XV به بازار عرضه شده است

محمد سعید خزایی
پنجشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
تاکنون ۶ میلیون نسخه از بازی Final Fantasy XV به بازار عرضه شده است

روز گذشته کمپانی اسکوئر انیکس اعلام کرد با افزودن مقدار فروش دیجیتالی بازی Final Fantasy XV به تعداد نسخه‌های فیزیکی ارسال شده برای فروشگاه‌ها، تاکنون بالغ‌ بر ۶ میلیون نسخه از این بازی در بازارهای جهانی منتشر شده است. در ادامه خبر همراه تک‌شات باشید.

 

این رقم را می‌توان مقدار بسیار قابل توجه‌ای دانست چون هنوز ۲ ماه از انتشار بازی Final Fantasy XV در بازارهای جهانی نگذشته است. البته می‌بایست خاطر نشان کرد این موضوع به این معنی نیست که ۶ میلیون نسخه از این عنوان فروخته شده، بلکه این مقدار توسط ناشر بازی به خرده فروشی‌های سراسر دنیا ارسال شده، اما تا به این لحظه اسکوئر انیکس آمار دقیقی از فروش بازی اعلام نکرده است.

 

Final Fantasy XV پس از یک پروسه طولانی ۱۰ ساله، در آذر ماه سال جاری منتشر شد که توانست اکثر بازیکنان و مخاطبین را راضی کند. دانیال نوروزی در نقد و بررسی متنی و ویدیویی این بازی در تک‌شات می‌گوید:

 

وقتی به ابعاد صبر ده‌ ساله‌مان برای تجربه‌ی این بازی نگاه می‌کنیم، FF 15 به طور حتم آن چیزی نیست که حالا بخواهیم آن را یک شاهکار نام ببریم. تغییرات انبوه سبک و سیاق ژانر نقش آفرینی طی ده سال گذشته و از طرفی، دنبال کردن سلیقه‌ی گیمرهای متغیر و رو به رشد طی این سال‌ها توسط توسعه‌دهندگان بازی، باعث شده که حالا FF 15 روی لبه‌ی تیغ فن‌های قدیمی و مخاطبان جدید با ذائقه‌ی نو گیر کند. اگر نقش آفرینی باز و اگر فاینال فانتزی باز هستید، تجربه‌ی قسمت پانزدهم می‌تواند لذت‌بخش، درگیرکننده و جذاب باشد. گرافیک، صداگذاری، طراحی مراحل، جزئیات مبارزات و طراحی دشمنان در سطح قابل قبولی قرار دارند، ولی جز شخصیت اصلی بازی، انتظار ژرف‌گرایی در شخصیت‌های همراه و در کل، هر آنچه که در بازی وجود دارد، به نسبت نسخه‌های قبلی مجموعه نداشته باشید.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات