گزارش سود سه ماهه چهارم 2016 سامسونگ؛ رشد بی سابقه درآمد از محل فروش چیپ و OLED

پیام ادیب
جمعه, ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵
گزارش سود سه ماهه چهارم 2016 سامسونگ؛ رشد بی سابقه درآمد از محل فروش چیپ و OLED

بخش موبایل سامسونگ در سال 2016 دوران سختی را پشت سر گذاشت اما به نظر می رسد اوضاع برای این غول فناوری کره ی جنوبی امیدوار کننده است. سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه ی چهارم سال میلادی گذشته شرایط نسبتاً خوبی برای این غول فناوری ترسیم می کند. با تک شات همراه باشید. 

 

به نقل از موسسات کره ای، درآمد عملیاتی سامسونگ در سه ماهه ی چهارم یعنی از اکتبر تا دسامبر سال گذشته ی میلادی 9.2 تریلیون وون معادل 7.8 میلیارد دلار بوده است. این میزان 50 درصد از درآمد مدت مشابه سال 2015 این شرکت بیشتر است و از سه ماهه ی سوم سال 2013 به این طرف بالاترین رقم به حساب می آید؛ موفقیتی که به لطف فروش قابل توجه بخش تولید چیپ و نمایشگر های OLED این شرکت به دست آمده است. 

 

به اعتقاد بلومبرگ، تقاضای به شدت بالا برای چیپ های حافظه از سوی بازار موبایل های پایین رده ی چینی به رشد پیوسته ی قیمت های این اقلام منجر شده است. در حقیقت، تحلیلگران انتظار دارند 4.5 تریلیون وون معادل 3.8 میلیارد دلار از درآمد عملیاتی سامسونگ به کسب و کار چیپ این شرکت اختصاص داشته باشد. از سوی دیگر، آمار و ارقام درآمدی سامسونگ به واسطه ی افت ارزش واحد پول کره ی جنوبی نیز تقویت شده، چرا که این شرکت در ازای فروش قطعات، از مشتریان خود تنها دلار دیافت می کند. 

 

اما سوالی که اینجا پیش می آید این است که بر سر بخش موبایل سامسونگ، که پیش از این پر درآمد ترین بخش این شرکت محسوب می شد چه آمده است؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید این بخش سامسونگ نیز اوضاع خوبی دارد. با اینکه فاجعه ی گلکسی نوت 7 میلیارد ها دلار به این شرکت ضربه زد، اما بخش موبایل سامسونگ کماکان از فروش گلکسی S7 و دیگر مدل های قدیمی تر درآمد قابل توجهی کسب کرده که احتمالاً فروش فصل تعطیلات نیز در این امر بی تاثیر نبوده است.

 

اگر علاقه مندید از جزئیات و ریز درآمد های سامسونگ اطلاعات کسب کنید باید تا انتشار نتایج نهایی سه ماهه ی چهارم سال 2016 از سوی این شرکت صبر کنید که اواخر ماه جاری میلادی منتشر خواهد شد. ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات