آزمایش قابلیت چت صوتی گروهی دسکتاپ فیسبوک آغاز شد

محمد خان بیگی
یکشنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
آزمایش قابلیت چت صوتی گروهی دسکتاپ فیسبوک آغاز شد

به لطف قابلیت جدیدی که فیسبوک در حال آزمایش دارد و امکان چت صوتی گروهی در کامپیوترهای دسکتاپ را فراهم می کند، شاید دیگر نیازی به دانستن شناسه کاربری اسکایپ دوستان خود نداشته باشید. در ادامه با تک شات همراه باشید.


فیسبوک در بهار گذشته قابلیت چت صوتی گروهی برای پلتفرم موبایل را عرضه کرد، و اکنون به نظر می رسد که در تلاش است تا این قابلیت را برای پلتفرم های خانگی و اداری نیز عرضه کند. به این ترتیب، راه کاربردی دیگری در اختیار افرادی که به چت های صوتی گروهی علاقمنداند قرار می گیرد.


فیسبوک تایید کرده که این آزمون در حال حاضر مراحل ابتدایی خود را طی می کند. افراد حاضر در این طرح آزمایشی شاهد آیکون تلفن در چت های گروهی خود خواهند بود.


این مسیری است که بسیاری از اپلیکیشن های پیام رسان در پیش گرفته اند و از متن ساده به روش های تازه همچون صوت و تصویر روی آورده اند.


شرکت آکیلس نیز امروز تماس صوتی بین هدست های واقعیت مجازی خود را از امروز آغاز کرده است. گوگل نیز چندی پیش گفت که به زودی قابلیت صوتی را به اپلیکیشن Duo اضافه خواهد کرد. Slack قابلیت تماس صوتی دسکتاپ را چند ماه پیش ارائه کرد، و واتس اپ نیز تماس ویدیویی را ماه گذشته عرضه کرد. این شرکت در تابستان سال گذشته گفته بود که روزانه صد میلیون تماس صوتی را پردازش می کند.


فیسبوک نخستین بار در سال 2013 تماس صوتی دسکتاپ را عرضه کرد اما حالا قصد دارد این قابلیت را به صورت اجتماعی تر در اختیار کاربرانش بگذارد.


به هر ترتیب، انتظار می رود که این قابلیت دیر یا زود در اختیار کاربران قرار بگیرد.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات