تمامی 279 ایستگاه متروی نیویورک اکنون دارای اینترنت وای فای هستند

منیره لطفی
دوشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تمامی 279 ایستگاه متروی نیویورک اکنون دارای اینترنت وای فای هستند

اگر یک بار برای تردد در شهر از سرویس مترو استفاده کرده باشید، می‌دانید که سیگنال‌های مخابراتی در ترن‌های مترو اغلب ضعیف هستند به این ترتیب برای برقراری تماس، ارسال و دریافت پیام و یا استفاده از اینترنت خط گوشی‌تان در برخی از مناطق به مشکل می‌خورید. سرویس متروی نیویورک مدتی پیش به شهروندان وعده داده بود که تا پایان سال 2016 میلادی، تمامی ایستگاه‌ها به اینترنت وای فای مجهز می‌شوند و اکنون این وعده محقق شده است. با تک شات همراه باشید.

 

شرکت مخابراتی Transit Wireless موفق شده اینترنت وای فای را در تمامی 279 ایستگاه زیر زمینی نیویورک برقرار کند و اکنون مسافران متروی نیویورک می‌توانند با اتصال به شبکه وای فای Transit Wireless WIFI از اینترنت با سیگنال قابل قبول استفاده کنند. پیاده سازی این پروژه حدود 5 سال زمان برده است. انتظار می‌رود که اینترنت سلولار نیز از اوایل سال 2017 میلادی به خوبی در ایستگاه‌های متروی نیویورک پوشش داده شود.

 

مسئولان دولتی نیویورک عملکرد بسیار خوبی در ارایه سرویس‌های وای فای عمومی از خود به نمایش گذاشته‌اند.

اوایل سال جاری مشخص شد که قرار است به زودی اتوبوس‌های مجهز به اینترنت وای فای کار خود را در محله کویینز (یکی از مناطق پنج گانه شهر نیویورک که بیشترین جمعین مهاجر سراسر ایالات متحده را داراست) آغاز کنند به این ترتیب مسافران این اتوبوس ها حین حرکت به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند داشت.

 

از سوی دیگر واگن‌های متروی نیز قرار است به پورت‌های USB مجهز شوند تا کاربران بتوانند دستگاه‌های هوشمند خود را شارژ کنند و احتمالا سطل‌های زباله نیز به عنوان هات اسپات وای فای مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در حال حاضر برخی از تلفن‌های عمومی در این شهر به عنوان کیوسک‌های اینترنت وای فای رایگان تا سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نیویورکارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات