آینده مبهم مالی در انتظار سرویس پخش موسیقی SoundCloud

محمد خان بیگی
ﺳﻪشنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
آینده مبهم مالی در انتظار سرویس پخش موسیقی SoundCloud

وب سایت پخش موسیقی آنلاین ساوندکلود سرویس پولی حود با نام Go را بهار گذشته راه اندازی کرد تا با سایت هایی مثل پاندورا، اسپاتیفای و اپل موزیک رقابت کند. در حالی که سود این شرکت پس از این تصمیم افزایش یافته، وب سایت فایننشال تایمز هشدار داده که ساوندکلود ممکن است تا پایان سال 2017 با بحران مالی روبرو شود، مگر اینکه بتواند سرمایه گذاران جدیدی پیدا کند. با تک شات همراه باشید.


هرچند ساوند کلود در سال 2016 به سود دست یافته، اما لازم است بدانید این شرکت در سال 2015 مبلغ 52 میلیون دلار ضرر داشته است. چندی پیش مطرح شد که اسپاتیفای قصد دارد ساوندکلود را به مبلغ یک میلیارد دلار بخرد، موضوعی که سپس منتفی شد. گوگل نیز به عنوان یکی دیگر از خریداران این شرکت به مبلغ 500 میلیون دلار مطرح شد.


حال به نظر می رسد علیرغم وضعیت مالی نامناسب این شرکت در حال حاضر، مدیران این شرکت به آینده ای موفقیت آمیز به لطف سرویس Go امیدوارند و تلاش می کنند سرمایه گذاران جدیدی پیدا کنند.


ساوندکلود با راه اندازی این سرویس جدید وارد بازاری پر رقابت شده است، چرا که شرکت هایی که پیش از این نیز وارد این بازار شده اند نیز برای سودده باقی ماندن با مشکلاتی روبرو اند. با این اوصاف، به نظر می رسد تنها راه برای سرپا نگاه داشتن ساوندکلود، جذب سرمایه باشد.


ساوندکلود با داشتن 175 میلیون کاربر، یکی از بزرگترین سرویس های پخش آنلاین موسیقی به شمار می رود. این وب سایت همواره محلی برای عرضه آثار هنرمندان تازه کار و خلق محتوای نو بوده است.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات