اپل، اشتباه کانسومر ریپورتز در نحوه آزمایش باتری مک بوک پروهایش را توضیح داد

ندا سلیمیان
چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
اپل، اشتباه کانسومر ریپورتز در نحوه آزمایش باتری مک بوک پروهایش را توضیح داد

حتماً به خاطر دارید که اواخر ماه پیش میلادی، کانسومر ریپورتز برای اولین بار از پیشنهاد مک بوک پروهای اپل به کاربران اجتناب کرده بود. دلیل آن هم ضعف باتری لپ تاپ های سال 2016 اپل عنوان شده بود. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

 

پس از این گزارش، اپل اعلام کرد که به همراه کانسومر ریپورتز مشغول بررسی مشکل باتری مک بوک پرو های جدید است. فیل شیلر در مورد نگرانی های به وجود آمده پیرامون مشکل باتری مک بوک پرو های جدید، در توئیتی اظهار کرده بود که نتایج آزمایشات داخلی اپل با نتایجی که کانسومر ریپورت به دست آورده همخوانی ندارند و آن ها مشغول علت یابی این موضوع هستند.

 

در بیانیه ای که در اختیار اپل اینسایدر قرار گرفته است، اپل اعلام کرده که در طول تعطیلات مربوط به آغاز سال جدید میلادی، با کانسومر ریپورتز جلساتی را برگزار کرده و متوجه شده نحوه آزمایش باتری مک بوک پروها توسط آن ها اشتباه بوده است.

 

در بیانیه اپل آمده است که:

 

ما متوجه شدیم که وقتی کانسومر ریپورتز باتری لپ تاپ های مک را تست می کند، از یکی از تنظیمات مخفی سافاری که برای توسعه وبسایت هاست و کش مرورگر را غیرفعال می کند، استفاده می کند. این حالت هیچ وقت توسط مشتریان انتخاب نمی شود و در نتیجه نتیجه تست کانسومر ریپورتز ربطی به استفاده واقعی کاربران ندارد. استفاده آن ها از این تنظیم مخصوص توسعه دهندگان، هم چنین باعث ایجاد باگ فعال شدن آیکن های بارگذاری به صورت مبهم و متناوب شده بوده و به عقیده اپل این موضوع سبب شده تا نتایج آزمون های کانسومر ریپورتز هربار متفاوت باشد.

 

اپل سپس از آن ها خواسته تا این تست ها را دوباره به اجرا در بیاورند، اما این بار با تنظیمات عادی. کانسومر ریپورتز نیز به اپل اعلام کرده که باتری مک بوک پروها، به صورت مداوم عملکردی که از آن ها انتظار می رفت را ارایه دادند و اختلالی در آن ها مشاهده نشده است. اپل نیز به رفع شدن باگ مربوط به تنظیمات توسعه دهندگان که در این تست افشا شده بود، اشاره کرد و افزود:

 

این بهترین لپ تاپی است که ما تا کنون ساخته ایم و به کانسومر ریپورتز احترام می گذاریم و از این که آن ها دعوت ما را برای انجام دوباره این آزمایشات پذیرفتند، سپاسگزاریم.

 

اپل آپدیت رفع باگ سافاری را برای افرادی که نسخه بتای MacOS را تست می کنند، عرضه کرده است. اما بقیه کاربران باید منتظر عرضه آپدیت کلی بعدی توسط اپل باشند.

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات