چگونه کاری که علاقه ای به انجام آن ندارید را به انجام برسانید

پریسا قره گوزلو
ﺳﻪشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
چگونه کاری که علاقه ای به انجام آن ندارید را به انجام برسانید

همه ما روزهایی را تجربه کرده ایم که علاقه ای به کار کردن نداریم، اما در هر حال کارها باید انجام شوند و روسا و مدیران هم مانند هر روز انتظار بهره وری حداکثری را از ما دارند. از طرفی انجام امور، حسی خوشایند به همراه دارد و هیچکس علاقه ای ندارد زمان خود را بیهوده و بدون هیچ نتیجه ای تلف کند. بنابراین، اوقاتی که به نظرتان می رسد علاقه ای به کار کردن ندارید، از راهکارهای زیر استفاده کنید تا بتوانید اشتیاق لازم برای از سرگیری کار را به دست آورید.


در ادامه با تک شات نگاهی به راهکارهایی که برای رفع این مشکل در اختیار شماست بیاندازید.

 

  • پیش از آغاز کار به خود جایزه بدهید:

انگیزه برای آغاز یک کار جدید بسیار ضروری است. بنابراین، سعی کنید با یک دسر خوشمزه، یک فنجان قهوه داغ و یا هر چیز دیگری که می تواند در شما انگیزه ایجاد کند سطح دوپامین خون خود را بالا ببرید.

  • میز کار خود را مرتب کنید:

پیش از آغاز کار از نظم و ترتیب میز کار به نحوی که مطلوب شماست اطمینان کسب کنید. اگر لازم است کاغذهای اضافی را دور بریزید و لوازمی که مورد نیازتان نیست را کنار بگذارید. بدین ترتیب تمرکز خود را در طول کار از دست نخواهید داد.

  • به موسیقی گوش کنید:

برای اینکه آماده کار شوید، سعی کنید به ذهنتان آرامش بدهید. برای این کار می توانید به موزیک مورد علاقه خود یا موسیقی کلاسیک گوش کنید. در صورت امکان پنجره را باز کنید تا هوای تازه وارد اتاق شود. اکسیژن تازه می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد.

  • کار را با انجام امور کوچک و ساده آغاز کنید:

کار اصلی را به چند بخش کوچک تر تقسیم کنید. با اینکار می توانید امور را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه، می توانید نزدیک شدن به هدف را با انجام هر بخش حس کنید. تکمیل امور کوچک تر و ساده تر همچنین انگیزه لازم برای انجام سایر کارها را در شما ایجاد می کند و در نهایت پروژه را به پایان خواهید برد.

  • کار را با همکاری با دوستان خود انجام دهید:

می توانید با همکاری با دیگران انگیزه بیشتری در خود ایجاد کنید. روزهای مدرسه را به خاطر بیاورید که همراه با دوستانتان برای امتحانات درس می خواندید. این روش در امور کاری و حرفه ای نیز پاسخ می دهد. اگر همکاران شما می توانند در خصوص انجام کار ایده ای به شما بدهند یا شما را به انجام دادن کار تشویق کنند، از وجود آنها استفاده کنید.

  • پایان کار و موفقیت در انجام آن را در ذهن خود تصور کنید:

چشمان خود را برای چند لحظه ببندید و موفقیت خود را تصور کنید. مطالعات نشان داده که این کار می تواند انگیزه شما را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد و خواهید توانست با عزمی جزم به کار خود ادامه دهید.

  • انجامش بدهید:

هر آنچه در اطراف شما در جریان است را کنار بگذارید و کار را انجام بدهید! فراموش نکنید که آغاز انجام یک کار نیمی از مسیر است، پس اتلاف وقت را کنار بگذارید و روی کاری که باید انجام شود تمرکز کنید. به محض شروع کار متوجه می شوید که آن کار از آنچه که فکر می کرده اید ساده تر است.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
۱ نظر
  • سعید پاسخ

    خیلی متشکرم از این مطلبی که در سایت گذاشتید. من هم مثل سایرین گاهی اوقات کار کردن برایم به شدت زجر آور میشود. ولی خب باید کار را انجام داد. حتما توصیه های گفته شده رو سعی میکنم اجرا کنم

پادکست رادیویی تک شات