55 درصد درخواست های ترابردپذیری در حال حاضر با موفقیت به انجام می رسند

پیام ادیب
دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
55 درصد درخواست های ترابردپذیری در حال حاضر با موفقیت به انجام می رسند

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از نظارت و پایش مستمر فرایند ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه خبر داده و میزان موفقیت عملیات ترابردپذیری بین اپراتور های موبایل را در حال حاضر 55 درصد عنوان کرده است. با تک شات همراه باشید.

 

حسین فلاح جوشقانی با اشاره به این موضوع اذعان داشته است که در ماه های ابتدایی اجرای طرح ترابردپذیری، اشکالاتی وجود داشته است. به گفته ی وی با برگزاری جلسات مداوم کنترل پروژه با حضور نمایندگان اپراتور ها، پیمانکار و ناظر، و نیز بررسی عملکرد سیستم و اعمال نظارت و پایش مداوم، این اشکالات شناسایی، پیگیری و رفع شده اند.

 

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با اشاره به مقایسه ی گزارش های سیستمی از فرایند ترابردپذیری افزوده است: میزان ترابرد تکمیل شده از 24 درصد به 55 درصد در حال حاضر رسیده است و 45 درصد عدم تکمیل ترابرد نیز به دلیل انصراف خود مشترکان و یا رد درخواست ترابرد به دلایل قوانین تجاری ترابردپذیری است و اپراتور ها در این زمینه کوتاهی نکرده‌اند.

 

فلاح جوشقانی از جمله مهم ترین دلایل رد درخواست ترابرد به اپراتور دیگر را احراز نشدن هویت مشترک (عدم تطابق مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده ی شماره)، رعایت نکردن ترابرد نظیر به نظیر (درخواست ترابرد سیم‌ کارت دائمی به اعتباری و بالعکس)، فعال نبودن سیم‌ کارت، فعال‌بودن سیم‌ کارت به مدت کمتر از 3 ماه، و عدم پرداخت به موقع صورتحساب اپراتور فرستنده برای سیم کارت‌ های دائمی عنوان کرده است.

 

طرح ترابردپذیری به مشترکان تلفن همراه اجازه می دهد بدون نیاز به تغییر شماره و با حفظ همان شماره ی همراه، اپراتور خود را تغییر دهند. برای مثال، اگر از خدمات اپراتور موبایل خود راضی نیستید و از سوی دیگر به هر دلیل تمایلی به تغییر شماره ی خود ندارید، می توانید با ترابرد شماره ی خود و بدون نیاز به تعویض آن از خدمات اپراتور دیگری بهره مند شوید. ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات