سیانوژن هفته آینده به کار سیستم عامل و سرویس های خود پایان خواهد داد

پریسا قره گوزلو
یکشنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
سیانوژن هفته آینده به کار سیستم عامل و سرویس های خود پایان خواهد داد

سیانوژن روز جمعه در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که روز 31 دسامبر، 11 دی ماه، به کار سیستم عامل، سرویس ها و پشتیانی های خود پایان خواهد داد. البته کدهای متن باز سیانوژن همچنان در اختیار افرادی که علاقه مند به استفاده از آن هستند قرار خواهد داشت. گفته می شود آینده این شرکت در عوض تلاش برای جایگزینی سیستم عامل متن باز گوگل، در تولید افزونه هایی برای اندروید شکل خواهد گرفت. در ادامه باتک شات همراه باشید.

 

مشخص نیست این بیانیه توسط چه فردی صادر شده است، اما اواخر ماه نوامبر، مدیر عامل جدید این شرکت، Lior Tal، اعلام کرد که استیو کاندیک یکی از موسسان این شرکت، سیانوژن را ترک گفته است و افزود که این شرکت تا پایان سال جاری میلادی به شکل تیمی منسجم تر در واحد پالو آلتو به کار خود ادامه خواهد داد و کار خود را به جای معرفی سیستم عامل جایگزینی برای اندروید، به سمت توسعه افزونه هایی برای آن سوق خواهد داد.


کاندیک نیز روز دوم دسامبر، 12 آذر، در توییتی از معرفی سیانوژن تحت یک نام تجاری جدید اظهار شادمانی کرده بود. AndroidPolice نیز پستی از جامعه رسمی سیانوژن مد گوگل و توسعه دهندگان منتشر کرد که به جذب سرمایه عمومی توسط کاندیک برای از سرگیری پروژه اشاره می کرد، که هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.


حالا بر اساس آخرین اخبار، اوضاع برای سیانوژن تغییر کرده است. سیانوژن کار بر روی پروژه ای جدید به نام Lineage را آغاز کرده که به تولید نرم افزارهای شخصی سازی شده اندرویدی خواهد پرداخت. تیم سیانوژن مد بدون تصور احتمال فروش برند خود امکان ادامه کار نداشت و تفکیک عملکرد گروه سیانوژن از تیم مد نیز واقعا مشکل بود. به عبارت دیگر سیانوژن مد به حیات خود ادامه خواهد داد ولی احتمالا تحت نامی دیگر.


در حال حاضر Lineage رسما فعالیت خود را آغاز کرده است. CyanogenMod در پستی بر این موضوع تاکید کرده که این پروژه چیزی فراتر از تعیین یک برند جدید است.


نخستین نسخه سیانوژن، نسخه 3.1، روز اول ماه ژوییه سال 2009 منتشر شد. حدود 50 میلیون نفر از این سیستم عامل در گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند. آخرین نسخه‌ی منتشر شده این سیستم عامل CyanogenMod 14.1 بود که بر مبنای اندروید 7.1 نوقا طراحی و توسعه داده شده است.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات