مایکروسافت به زیاده روی در پیشنهاد بروزرسانی رایگان به ویندوز 10 اعتراف کرد

پریسا قره گوزلو
یکشنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
مایکروسافت به زیاده روی در پیشنهاد بروزرسانی رایگان به ویندوز 10 اعتراف کرد

سال گذشته زمانی که مایکروسافت عرضه رایگان ویندوز 10 را به کاربران واجد شرایط آغازکرد، بسیاری از کاربران از وجود تبلیغات پاپ آپ آزاردهنده ای که مایکروسافت برای یادآوری انجام آپدیت مذکور مورد استفاده قرار می داد اظهار نارضایتی کرده بودند. حتی بعضی از کاربران با شگفتی متوجه شده بودند که ویندوز 10 بدون اطلاع یا کسب اجازه از آنها بر روی سیستم شان نصب شده است. در ادامه با تک شات همراه باشید.


مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت، کریس کاپوسلا در مصاحبه ای با ویندوز ویکلی اذعان کرد که شاید این کمپانی خیلی در اقدامات خود در خصوص ویندوز 10 زیاده روی کرده باشد. به گفته کاپوسلا، فشاری که مایکروسافت برای نصب ویندوز 10 بر کاربران وارد می کرد از دلایل امنیتی برخوردار بود و کسب تعادل در مراحل ابتدایی برای این کمپانی کمی دشوار بود.


کاپوسلا افزود:

اما در طول این کمپین لحظه خاصی وجود داشت که علامت ضربدر قرمز رنگ در کناره پنجره پیامی که برای بروزرسانی ارسال می شد، که معمولا برای لغو اجرا است، نمی توانست موجب لغو اجرای نصب ویندوز 10 شود. و در عرض چند ساعت و پس از دریافت بازخورد کاربران متوجه شدیم که خیلی از حد خود فراتر رفته ایم و البته مدتی هم زمان لازم بود تا بروزرسانی برای تغییر این پیام عرضه شود. و آن دو هفته برای ما بسیار سخت و دشوار گذشت ولی درس های زیادی هم از آن آموختیم.


لازم به یادآوری است که بروزرسانی به ویندوز 10 دیگر بصورت رایگان در دسترس کاربران نیست.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات