با برخی از قابلیت‌های بروزرسانی 2017 ویندوز 10 موبایل آشنا شوید

منیره لطفی
یکشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
با برخی از قابلیت‌های بروزرسانی 2017 ویندوز 10 موبایل آشنا شوید

با وجود اینکه سهم بازار ویندوز 10 موبایل بسیار کمتر از پلتفرم‌های اندروید و iOS است، هنوز بسیاری از کاربران این سیستم عامل را با قابلیت‌های بروزرسانی شده روی گوشی های هوشمند خود مشاهده کنند. 2017 سالی است که این علاقه مندان مشتاق می‌توانند قابلیت‌های جدیدی را روی ویندوز 10 موبایل تجربه کنند. با تک شات همراه باشید.

 

یکی از مهم‌ترین این قابلیت‌ها 3D Preview است که به کاربران امکان می‌دهد روی گوشی گوشی محتوای سه بعدی تماشا کنند. در نهایت نیز این کاربران می‌توانند به صورت شخصی به خلق محتوای سه بعدی بپردازند. اگر به یاد داشته باشید چند سال پیش برخی از مدل‌های اندرویدی نیز محتوای سه بعدی را در اختیار کاربران قرار می‌دادند. برای مثال برخی از ویدیوهای یوتیوب به صورت سه بعدی قابل مشاهده بود و دوربین‌های سه بعدی در قاب پشتی این مدل‌ها قابلیت ثبت تصاویر و ویدیوهای سه بعدی داشتند. بخشی از رابط کاربری این مدل‌ها نیز با در نظر گرفتن گرافیک‌های سه بعدی طراحی شده بودند.

 

از جمله این دستگاه‌های اندرویدی می توان به HTC EVO 3D و LG Optimus 3D اشاره کرد. این دستگاه‌ها مبتنی بر فناوری برجسته نمایی (stereoscopic ) بودند و به این ترتیب کاربران می‌توانستند این جلوه‌های ویژه را بدون نیاز به عینک خاص مشاهده کنند.

 

یکی دیگر از بخش هایی که در ویندوز 10 موبایل بروزرسانی خواهند شد، مرورگر اج است. پس از بروزرسانی، آن دسته از کاربرانی که بخواهند با استفاده از این مرورگر هزینه خرید‌های خود در فروشگاه‌های آنلاین را پرداخت کنند، ترغیب می‌شوند که یک Microsoft Wallet ایجاد کنند. بعد این کار دفعی بعدی که کاربر بخواهد هزینه خریدهای آنلاین خود را پرداخت کند به صورت خودکار وارد Microsoft Wallet خواهد شد. تنها فروشندگان مورد انتخاب کاربر می‌توانند اطلاعات حساب او را ببینند. اطلاعات کارت اعتباری کاربر نیز ذخیره می‌شود تا او محبور نباشد هر بار برای پرداخت یک تراکنش تمامی اطلاعات مورد نیاز را به صورت دستی وارد کند.

 

ویندوز 10 موبایل هم چنین دارای یک قابلیت جذاب جدید خواهد شد که به بروزرسانی‌های نرم افزاری مربوط می‌شود. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا یک بروزرسانی نرم افزاری را تا 35 روز متوقف کنند و در زمان دلخواه آن آپدیت را از نقطه توقف، از سر گیرند. یک فروشگاه کتاب نیز در مرورگر اج ادغام خواهد شد که به کاربران امکان می‌دهد کتاب‌های EPUB (فرمتی از کتاب‌های الکترونیکی) را ذخیره یا بوک مارک کنند. بخش تنظیمات نیز شامل تغییرات جدیدی درباره اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی خواهد شد.

 

انتظار می‌رود که بروزرسانی جدید ویندوز 10 اوایل سال 2017 برای کاربران مایکروسافت عرضه شود.

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز 10 موبایلارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات