حدود 25 درصد از کامپیوترها به ویندوز 10 مایکروسافت مجهز شدند

مرتضی یعقوبی
دوشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
حدود 25 درصد از کامپیوترها به ویندوز 10 مایکروسافت مجهز شدند

کمپانی Net Market Share در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که در تا پایان ماه سپتامبر 2015، جدیدترین نسخه از سیستم عامل کمپانی مایکروسافت موسوم به ویندوز 10 بر روی 24.36 درصد از کامپیوترهای شخصی نصب شده است. با تک شات همراه باشید.

 

این مرکز تحقیقاتی هر ماه، آمار و ارقام هایی را در خصوص میزان نصب سیستم عامل ها و مرورگرهای مختلف بر روی پی سی ها منتشر می کند که در گزارش ماه نوامبر این شرکت، میزان نصب ویندوز 10 بر روی کامپوترهای شخصی برابر با 23.72 درصد عنوان شده بود.

 

اما نکته جالبی که در این گزارش به چشم می خورد، افزایش استقبال کاربران از سیستم عامل ویندزو XP در مقایسه با ماه گذشته است به طوری که سهم ویندزو XP در ماه نوامبر 8.63 درصد اعلام شده بود و این در حالیست که در ماه دسامبر به 9.07 درصد ارتقا یافته است.

 

در این بین اما، سیستم عامل ویندوز 7 همچنان به عنوان محبوب‌ترین نسخه از ویندوز، سهم 47.17 درصدی خود در ماه گذشته را به 48.34 درصدی رسانده است. ویندوز 8.1 نیز همچنان به روند نزولی خود در بازار پلتفرم ها ادامه می دهد و بر اساس جدیدترین آمار و ارقام، از 8.01 درصد نصب روی کامپیوترهای شخصی به 6.9 درصد رسیده است.

 

البته نباید از سیستم عامل macOS کمپانی اپل گذشت که توانست تعداد کاربران خود را در مقایسه با ماه گذشته افزایش دهد و سهم 2.21 درصدی خود در ماه نوامبر را به 2.31 درصد در ماه دسامبر برساند.

 

با این حال، هنوز مایکروسافت راه زیادی را تا تحقق رویای خود مبنی بر استفاده از این سیستم عامل ویندوز 10 بر روی یک میلیارد دستگاه در طی 2 سال آینده فاصله دارد. اگر به یاد داشته باشید این شرکت در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که هم اکنون این نسخه از سیستم عامل بر روی 400 میلیون دستگاه نصب شده است که به نظر می رسد هنوز این رقم به 500 میلیون دستگاه نرسیده است.

 

با این حال شواهد حاکی از این است که به تدریج تمامی کاربران خانگی و کسب و کارها، به ویندوز 10 مهاجرات خواهند کرد و مایکروسافت می بایست کمی بیشتر از این ها برای تحقق رویای یک میلیارد دستگاه مجهز به این نسخه از ویندوز صبر و حوصله به خرج دهد.

ویندوز 10ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات