این دوربین 1.9 مگاپیکسلی برای عکاسی در تاریکی طراحی شده است

منیره لطفی
چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
این دوربین 1.9 مگاپیکسلی برای عکاسی در تاریکی طراحی شده است

کاسیو از دوربین جدیدی به نام Exilim FR110H رونمایی کرده است، یک اکشن کم جدید با سنسور 1.9 مگاپیکسلی. با وجود اینکه در حال نزدیک شدن به سال 2017 میلادی هستیم، برخی شرکت‌ها هنوز در حال عرضه دوربین‌هایی با رزولوشن کمتر از دوربین اولین آیفون هستند. با تک شات همراه باشید.

 

البته کاسیو برای استفاده از این رزولوشن پایین دلیل قابل قبولی دارد، هرچه تعداد پیکسل‌ها کمتر باشد، اندازه آنها بزرگتر خواهد شد و به این ترتیب عملکرد دوربین در نور کم ارتقا پیدا خواهد کرد. دوربین جدید FR110H به صورت کامل برای عکاسی در شب طراحی شده و می‌تواند با کیفیت 1080p و حداکثر ایزوی 51200 فیلمبرداری و عکسبرداری کند.

 

سنسور این دوربین 20 میلی متری بوده و دارای دیافراگم f/2.8 است به این ترتیب کاسیو تصمیم گرفته از راهکارهای قدیمی برای جذب نور بیشتر استفاده نکند. نمونه تصاویری که کاسیو از این دوربین در وب سایت رسمی اش به نمایش گذاشته به هیچ وجه جذاب نستند و نمی‌توان آنها را با عکس‌های دوربین‌های DSLR و لنزهای پرسرعت آنها مقایسه کرد.

 

اما نباید فراموش کنیم که دروربین‌های اکشن با هدف ثبت تصاویر با کیفیت بالا طراحی نشده‌اند، این دوربین‌ها در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که هیچ دوربینی قادر به ثبت عکس نیست.

 

این دوربین از هفته آینده در ژاپن به فروش خواهد رسید. کاسیو هنوز قیمت اکشن کم جدید خود را تعیین نکرده است.

 

اکشن کمارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات