آیا دوربین‌ جدید X100F فوجی‌فیلم در 30 دی ماه معرفی می شود؟

مرتضی یعقوبی
جمعه, ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
آیا دوربین‌ جدید X100F فوجی‌فیلم در 30 دی ماه معرفی می شود؟

چند هفته ایست که شایعاتی در خصوص دوربین جدید و البته پرطرفدار کمپانی فوجی فیلم موسوم به X100F در فضای رسانه ای به گوش می رسد. دوربینی کامپکت که قرار است ادامه دهنده راه محصول قبلی متعلق به این سری یعنی X100T باشد و هم اکنون بسیاری از طرفداران دنیای عکاسی، بی صبرانه چشم به راه رونمایی فوجی فیلم از این محصول جمع و جور اما قدرتمند هستند. باتک شات همراه باشید.

 

از میان خبرها و یا بهتر بگوییم شایعاتی که از زمان معرفی این محصول خبر داده اند می توان به فوریه 2017 اشاره کرد. قرار است در این ماه، کمپانی های فعال در حوزه عکاسی در نمایشگاه تحت عنوان +CP گرد هم جمع شوند و از آخرین دستاوردهای مهندسان خود پرده بردارند.

 

اگر چه احتمال رونمایی از X100F در این رویداد بسیار بالاست اما امروز وب سایت Fuji Rumers در گزارشی به نقل از یک منبع معتبر ادعا کرد که این دوربین در 19 ژانویه یعنی 30 دی ماه معرفی خواهد شد.

 

اما بازهم نمی توان در خصوص درستی این ادعا با قاطعیت حرف زد چرا که هنوز فوجی فیلم هیچگونه اظهارنظری را در خصوص زمان رونمایی از این محصول نکرده و ممکن است هر کدام و یا هر دوی این تاریخ های یاد شده، رد و کنفرانس فوجی فیلم در زمان دیگری برگزار شود.

 

البته برخی تحلیلگران نیز عنوان کرده اند که ممکن است رونمایی اولیه از این محصول در 19 ژانویه صورت گیرد و افشای مشخصات بیشتر از آن به ماه فوریه و در کنفرانس +CP موکول شود.

 

و اما در خصوص مشخصات احتمالی این دوربین نیز باید گفت که X100F ویژگی هایی همچون سنسور 24 مگاپیکسلی X-Trans CMOS III، لنز 23 میلیمتری با دیافراگم f/2.0 و شماره گیر ISO اشاره کرد.

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات