دوربین دیجیتال بدون نمایشگری که برای ویرایش عکس‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند

منیره لطفی
چهارشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
دوربین دیجیتال بدون نمایشگری که برای ویرایش عکس‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند

ممکن است اینطور به نظر برسد که رواج عکاسی با گوشی‌های هوشمند موجب متحول شدن دوربین‌های دیجیتال شده است. اما در واقعیت این طور نیست، بدون شک دوربین‌های دیجیتال هوشمند‌تر از گذشته شده‌اند و فناوری بدون آینه موجب کوچکتر و سبکتر شده آنها شده است. اما مشخصات کلی این دوربین‌ها یعنی ثبت هر تعداد عکس دلخواه روی یک کارت حافظه و دسترسی به تصاویر ثبت شده در تمامی زمان‌ها و مکان‌ها هم چنان به شکل ثابت باقی مانده است. به این ترتیب ازایده‌های جدید برای دوربین‌های دیجیتال به خوبی استقبال می‌شود حتی اگر این دیده دوربین را عجیب و غریب کند. با تک شات همراه باشید.

 

با Relonch آشنا شوید، یک شرکت نوپا که قصد دارد نحوه استفاده از دوربین‌های دیجیتال را تغییر دهد. راهکار این شرکت نیز یک الگوی حق اشتراکی است که کاربران باید برای استفاده از سرویس‌های ابری و یک دوربین ماهیانه مبلغ 99 دلار پرداخت کنند. دوربین جدید Relonch با چرم پوشش داده شده است.منظره یاب، دکمه شاتر، دکمه پاور و لنزها تنها بخش هایی‌اند که فاقد این پوشش چرمی هستند. امکان تغییر تنظیمات وجود ندارد و کاربران حتی نمی توانند تصاویر که گرفته‌اند را روی گوشی ببینند.

 

پس از اینکه کاربر از سوژه های مورد نظر خود عکاسی کرد، دوربین تصاویر گرفته شده را از طریق اتصال به سرویس ابری Relonch ارسال می‌کند تا فناوری هوش مصنوعی بهترین عکسها را انتخاب کرده و آنها را برای کاربر ویرایش کند. فردای آن روز کاربر می‌تواند تصاویر نهایی و ادیت شده را مشاهده کند.

 

ممکن است این ایده برای عکاسان نسبتا حرفه‌ای مسخره به نظر برسد اما آن دسته از کاربرانی که به دنبال دوربین هستند که عملکردی بهتر از گوشی هوشمندشان را دارد احتمالا جذب آن خواهند شد.این شیوه عکاسی هم چنین می‌تواند یادوار دوربین‌های عکاسی قدیمی باشد که افراد مجبور بودند برای مشاهده عکس‌های خود اغلب بیش از یک روز منتظر بمانند.

 

آنچه این ایده جدید را جالب‌تر می کند استفاده از فناوری هوش مصنوعی است که از مدتی پیش در گوشه و کنار جهان توسط شرکت‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. برای مثال آیفون 7 پلاس اپل از هوش مصنوعی استفاده می کند، یا دست کم اپل این چنین ادعا می کند. آیفون 7 پلاس از فناوری یادگیری ماشینی برای ارتفای پردازنده سیگنال تصویر استفاده می‌کند تا در تصاویر پرتره، پس زمینه را محو کند. گوگل نیز با معرفی پیکسل های جدید خود محاسبات را به دنیای عکاسی اضافه کرده است. بدون شک طی سال های آتی شاهد استفاده گسترده تر از هوش مصنوعی در صنعت عکاسی خواهیم بود. به این ترتیب Relonch شرکتی است که از سایر رقبای خود جلوتر است. این شرکت قصد دارد اولین نمونه از دوربین عجیب و جدید خود را در سال 2018 میلادی به بازار عرضه کند.

 

دوربین

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات