ربات جدید ارتش روسیه فناوری موشک های کروز را بر روی زمین بکار می گیرد

محمد خان بیگی
جمعه, ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰
ربات جدید ارتش روسیه فناوری موشک های کروز را بر روی زمین بکار می گیرد

میدان نبرد یکی از خطرناک ترین جاهایی است که انسان می تواند در آن حضور داشته باشد. اصلی ترین عامل در جنگ ها، نیروی انسانی است و نبردی را پیدا نمی کنید که بدون حضور انسان ها انجام شده باشد. اما سربازها هیچ گاه دست خالی به میدان جنگ نمی روند. با تک شات همراه باشید.


روالی که از چند سال پیش آغاز شده و امروزه سرعت بیشتری یافته، به سربازان این امکان را می دهد تا در میدان جنگ، از دستیارهای هوشمند و ربات هایی استفاده کنند که می توان آنها را از راه دور هدایت کرد و بخشی از رزم را به عهده آنها گذاشت. حال به نظر می رسد ربات روسی nerekhta از این نیز فراتر رفته و می تواند تیراندازی هم بکند.


سلاحی که در پشت این ربات قرار گرفته از راه دور هدایت می شود و پیش از تیراندازی، عامل انسانی بر روی هدف تمرکز می کند. در عین حال، مدل دیگری از این ربات نیز وجود دارد که قادر به حمل مهمات بوده و می تواند پس از رسیدن به محل موردنظر، منفجر شود. این ربات که 270 کیلوگرم وزن دارد و طول آن به یک متر می رسد، توسط موتور الکتریکی به حرکت در می آید و در حالی که صدها کیلو مهمات را حمل می کند ،با حداکثر سرعت یازده کیلومتر بر ساعت به هدف نزدیک می شود.


در گزارشی که وب سایت Army Recognition در این باره منتشر کرده آمده: طرز کار این ربات ساده است. پیش از آغاز جنگ، نقشه میدان نبرد و مختصات هدف در ربات آپلود می شود. کوماندوها تنها با فشردن یک دکمه می توانند اهداف از پیش تعیین شده را نابود کنند. ربات Nerekhta پس از دریافت دستور ،به سوی هدف حرکت کرده و آن را نابود می کند.
در عمل، می توان این ربات را نوعی از موشک های کروز دانست که می توانند به سوی هدف تعیین شده حرکت کنند. بکارگیری این فناوری بر روی زمین امری جدید است و قرار است در اختیار نیروهای نظامی ویژه روس قرار بگیرد.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات