تماشا کنید: ربات غول پیکر کره ای، با هدایت سرنشین خود اولین قدم هایش را برداشت

ندا سلیمیان
دوشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰
تماشا کنید: ربات غول پیکر کره ای، با هدایت سرنشین خود اولین قدم هایش را برداشت

ربات عظیم و انسان نمایی که شرکت کره ای Hankook Mirae به تازگی از آن رونمایی کرده، تنها برای نمایش نبوده و اکنون می تواند توانایی های خود را به رخ رقیبانش بکشد. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

 

طراح این ربات که در کار جلوه های ویژه فیلم های سینمایی در هالیوود نیز مشغول است و Vitaly Bulgarov نام دارد، اخیراً ویدیویی را در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر کرده که نشان می دهد این ربات موفق شده اولین قدم هایش را بر دارد. البته یک نفر به عنوان هدایت کننده در محفظه ای در بالای این ربات جای می گیرد تا حرکات آن را کنترل کند.

 

جالب است بدانید این ربات که "متد 2" نام گرفته، دارای 4 متر قد و 1.5 تن وزن است و ساخته شده تا در شرایط محیطی سخت و البته بسیار خطرناکی که انسان معمولی قادر به ورود به آن ها نیست، قدم بگذارد.

 

البته هنوز این ربات برای اعزام به ماموریت های امداد و نجات آماده نیست و نیاز به منبع انرژی دارد که به انداره کافی قابل حمل باشد.

 

به گفته Bulgarov، هدف کوتاه مدت کمپانی آن ها این است که پلتفرم رباتیک یکپارچه ای را توسعه دهد که بتواند کاربردهای صنعتی را برای ربات خود به دنبال داشته باشد.

 

از آنجایی که انرژی مورد نیاز این ربات از طریق کابل برق متصل به دست می آید؛ سازندگان آن در صددند پایه ای با چرخ های بزرگتر برای آن بسازند که بتواند منبع انرژی مورد نیاز آن را به راحتی حمل کند.

 

شما می توانید در دو ویدیوی زیر نحوه حرکت و راه رفتن این ربات را تماشا کنید.

 

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات