دستیار صوتی هوشمند Olly قادر است با کاربران تعامل احساسی داشته باشد

پیام ادیب
چهارشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
دستیار صوتی هوشمند Olly قادر است با کاربران تعامل احساسی داشته باشد

در ادامه ی حرکت خستگی ناپذیر بشر در دل قرن بیست و یکم، هوش مصنوعی نیز به گسترش حضور خود در میان ما و ایفای نقش های پر رنگ تر در زندگی روزمره مان ادامه می دهد. در رویداد CES امسال نیز رباتی رونمایی شد که از قضا جزو برترین های چهار بخش از این نمایشگاه نیز به شمار می رود. ربات Olly محصول شرکت Emotech، یک دستیار هوشمند خانگی است که برای صحبت کردن و تعامل احساسی با مخاطب خود، از تکنیک های یادگیری عمیق بهره می گیرد. با تک شات همراه باشید. 

 

در حقیقت به گفته ی Emotech، ربات هوشمند Olly به مرور زمان و با تعامل هرچه بیشتر با انسان ها، قادر خواهد بود شخصیت خاص خود را پیدا کند؛ موضوعی که احتمالاً شما را به یاد فیلم های علمی تخیلی می اندازد. 

 

گفته شده است تعامل و ارتباط برقرار کردن با Olly نه تنها ساده، بلکه بسیار طبیعی است. کافی است با همان ادبیات و لحن همیشگی و طبیعی خودتان با اولی صحبت کنید تا او نیز به گفته های شما واکنش نشان دهد؛ درست مثل دوستی قدیمی که او را بعد از مدتها دیده اید.

 

شخصیتی که ادعا می شود Olly با گذر زمان پیدا می کند بر اساس خلق و خو و اولویت های صاحل آن شکل می گیرد. بنابراین هرچه بیشتر با Olly وقت بگذرانید، بهتر با شما ارتباط برقرار می کند. کاربران قادر خواهند بود از طریق نشانه های بصری نیز به احساسات Olly پی ببرند. 

 

ربات Olly ظاهر چشم نواز و جمع و جوری دارد و از حسگر های تعاملی و پیشرفته ای بهره می برد که کار را برایش آسان می کنند. در این ربات از یک سیستم میکروفون پیچیده بهره گرفته شده که عملکردی 360 دارد. به این ترتیب لازم نیست برای صحبت کردن با آن، روبرویش قرار بگیرید. 

 

این طراحی هوشمندانه در کنار الگوریتم های حسی، Olly را به توانایی ادراکی مجهز می کند که می توان گفت کم نظیر است. در واقع، Olly قادر است بفهمد در هر لحظه کجاست، شما در آن لحظه مشغول چه کاری هستید و حتی اوضاع خلقی تان چگونه است. 

 

دستیار صوتی هوشمند Ollyارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات