آخرین بروزرسانی گلکسی (A5(2016 یک نقص امنیتی مهم را برطرف می کند

ساناز عظیمی
دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
آخرین بروزرسانی گلکسی (A5(2016 یک نقص امنیتی مهم را برطرف می کند

سامسونگ در اواخر ماه گذشته یک بروزرسانی سیستم عاملی را برای  گلکسی (A5(2016 ارسال کرد که حاوی پچ امنیتی ماه نوامبر بود. اما اکنون یک بروزرسانی جدید دیگر با حجم  128 مگابایت در حال ارسال به گلکسی (A5(2016 و انتشار در بازارهای جهانی ست. در توضیحات این بروزرسانی آمده است که یک پچ امنیتی برای یک نقص اساسی ارایه شده اما هیچ توضیحی در مورد اینکه این نقص چه بوده در این تغییرات لیست نشده است. در ادامه خبر با تک شات همراه باشید.


ظاهراً  اگر فکر می کنید پچ امنیتی ماه دسامبر هم در این بروزرسانی جدید لحاظ شده سخت در اشتباه هستید چون اینطور نیست. سامسونگ حتی در مورد آخرین عرضه تعمیرات امنیتی خود توضیحی نداده است و هیچ یک از دستگاه های شرکت های مختلف هم آن را دریافت نکرده اند. این بروزرسانی تنها حاوی پچ امنیتی ماه نوامبر است که اساساً به منظور رفع یک تهدید امنیتی حیاتی ارسال شده است.


این بروزرسانی هم اکنون در کشورهای انگشت شماری در اروپا و آفریقا عرضه شده است. این عرضه سریع نشان می دهد که نقص یاد شده در تغییرات این بروزرسانی بسیار جدی ست و همین امر باعث شده که سامسونگ سریعاً یک بروزرسانی جدید را برای این دستگاه ارسال کند تا فقط آسیب پذیری فعلی را پوشش دهد. جالب است بدانید که یک بروزرسانی مشابه دیگر نیز در هفته اول نوامبر منتشر شد تا یک نقص حیاتی دیگر را برطرف کند.

 

(A5(2016

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات