رئیس پلیس فتا: 30 پیام رسان فعال در کشور باید مسدود شوند

پیام ادیب
شنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰
رئیس پلیس فتا: 30 پیام رسان فعال در کشور باید مسدود شوند

رئیس پلیس فتا خواستار فیلترینگ ۳۰ شبکه اجتماعی در ایران شده است. این سخنان در حالی مطرح شده اند که طی ماه‌های گذشته شورای عالی فضای مجازی، فعالیت این شبکه‌ ها را بلامانع دانسته و در نهایت در موارد متعدد فعالیت آنها را نیازمند طراحی و تدوین قوانین مختلف دانسته است. با تک شات همراه باشید. 

 

شبکه‌ های اجتماعی و فعالیت آنها در ایران مدتهاست محل بحث بوده و ظاهراً همچنان درباره ی فعالیت آنها در کشور اتفاق نظر وجود ندارد.

 

رئیس پلیس فتا طی روز های گذشته در نشستی مطبوعاتی اعلام کرده است که از ۱۵۲ پیام رسان در دنیا ۵۲ پیام رسان در کشور فعال است که بر اساس آخرین مصوبه ی کارگروه مصادیق مجرمانه، باید ۳۰ مورد از این پیام رسان ها مسدود شوند.

 

هادیانفر در ادامه ی صحبت‌های خود اظهار داشته است:

امروز در شبکه‌ های اجتماعی فعال در موبایل، پایه ی 66 درصد جرایم در تلگرام اتفاق می افتد، 20 درصد هم در اینستاگرام و در واتس اپ کمتر از 2 درصد جرایم داریم.

 

رئیس پلیس فتا در تشریح سخنان خود تاکید کرده است:

باید سرور این اپلیکیشن‌ ها در اختیار ما باشد ولی تلگرام و واتس اپ و اینستاگرام در اختیار ما نیست و تمایلی به دسترسی دادن به ایران ندارند که در شورای عالی فضای مجازی به آنها فرصت داده‌ایم و امیدواریم تا سال آینده از ظرفیت های بومی خودمان استفاده کنیم.

 

وی در عین حال یادآور شده است امسال ۶۰ درصد جرایم فضای مجازی به برداشت‌ های غیر مجاز برمی گردد و بیش از ۸۶ درصد از این پرونده‌ها به نتیجه رسیده است. به گفته ی ایشان آخرین پرونده در تهران بوده که هکر، اطلاعات بانکی ۸۰۰ مشتری یک بانک خصوصی را هک کرده بود و فعلاً در حال بررسی هستیم که آیا کارمندان بانک با آنها همکاری داشته اند یا خیر.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
۱ نظر
پادکست رادیویی تک شات