هشدار آلمان به شهروندانش: از یاهو استفاده نکنید

محمد خان بیگی
شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
هشدار آلمان به شهروندانش: از یاهو استفاده نکنید

چند ماه پیش، یاهو اعلام کرد که سرورهای این شرکت هک شده و بیش از پانصد میلیون حساب کاربری به دست هکرها افتاده است. با این حال، این شرکت به تازگی اعلام کرده که گروه دیگری از هکرها به یک میلیارد حساب کاربری این شرکت دستبرد زده اند و به این ترتیب، بعید است گه هیچ یک از کاربران یاهو از دست هکرها در امان باشند. در ادامه با تک شات همراه باشید.


این روزها رسوایی یاهو به اندازه ای بالا گرفته که مقامات آلمانی و به طور مشخص، نهاد امنیت سایبری این کشور اکنون از کاربران آلمانی یاهو خواسته تا از سایر سرویس های آنلاین ایمیل استفاده کنند. در بخشی از بیانیه این نهاد آمده "با توجه به موارد متعدد نقض امنیت کاربران، کاربران باید در انتخاب سرویس دهنده آتی خود دقت کنند و به هنگام تصمیم گیری، امنیت را نیز مد نظر قرار دهند."


در بخش دیگری از این بیانه آمده "سرویس دهنده های ایمیل آلمانی وجود دارند که مساله امنیت برایشان جدی است." استفاده یاهو از روش MD5 hash برای رمزگذاری اطلاعات دیگر روش کاربردی نیست و از این پس می توان آن را ناایمن دانست."


به این ترتیب، یاهو که زمانی غول دنیای اینترنت به شمار می رفت، این روزها دوران سختی را پشت سر می گذارد. ورایزن چندی پیش قصد داشت یاهو را خریداری کند، اما حال به نظر می رسد این شرکت در حال تجدید نظر در پیشنهاد خود است و از خرید یاهو منصرف شده است.

 ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات