رییس شرکت آمریکایی Super Telecom به دلیل کلاهبرداری از مشترکین تلفن همراه به زندان محکوم شد

محمد خان بیگی
چهارشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
رییس شرکت آمریکایی Super Telecom به دلیل کلاهبرداری از مشترکین تلفن همراه به زندان محکوم شد

آقای ادوین فانا شهروند آمریکایی است که طی 37 سال زندگی خود موفقیت های زیادی کسب کرده. او در سال 2009 رییس و مدیرعامل شرکت سوپر تلکام بود. او اوایل سال جاری در رشته فناوری فارغ التحصیل شد ولی حالا قرار است که چهار سال از عمر خود را در زندان سپری کند. در ادامه با تک شات همراه باشید.


آقای فانا به تازگی اعتراف کرده زمانی که رییس شرکت سوپر تلکام بوده مبلغ یک میلیون دلار کلاهبرداری کرده است.
طرز کار او به این شکل بوده که از همکارانش می خواسته تا با منزل او تماس های بین المللی برقرار کنند و او سپس این تماس ها را با استفاده از گوشی های همراهی که به طور غیرقانونی برنامه ریزی شده اند، انتقال می داد. او برای سرپوش گذاشتن بر این کلاهبرداری، شرکت سوپر تلکام را در سال 2009 تاسیس کرد. او با ایجاد تغییرات نرم افزاری در 88 گوشی همراه در منزل خود، توانست به سود حاصل از تماس های جعلی دست پیدا کند ،بدون اینکه هزینه ای به اپراتورهایی که در عمل این تماس ها را برقرار کردند بپردازد. این تماس ها اکثرا با کشورهای کوبا، جامائیکا و جمهوری دومینیکن برقرار می شد.


این گروه از خلافکاران در نهایت با استفاده از این روش، یک میلیون و نود و پنج هزار دلار به جیب زدند. اما در اکتبر سال 2012 و پس از یورش نیروهای اف بی آی به منزل او، این تجارت پرسود به پایان رسید.


در بخشی از شکایتی که علیه شرکت سوپر تلکام تنظیم شده آمده: "اپراتور تلفن همراه برای شخصی که اطلاعاتش در هر یک از این گوشی ها وارد شده، تماس را به مقصد بین المللی اش متصل می کند، و به طور اشتباه باور می کند که این تماس توسط خود مشترک انجام شده است. در این صورت، اپراتور موبایل هزینه برقراری تماس را می گیرد. با این حال، به این دلیل که این تماس واقعا از سوی مشترکین انجام نشده، اپراتورها معمولا از مشترک نمی خواهند که هزینه ای بپردازد، در نتیجه اپراتورها هزینه ای برای خدماتی که ارائه کرده اند دریافت نکردند. این عده از خلافکاران سود اخذ شده توسط ارائه دهندگان خدمات تلفن را که تماس هایش را انتقال داده اند بین خود تقسیم می کردند، بدون آنکه هزینه برقراری تماس ها را بپردازند.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
۱ نظر
  • فریدون پاسخ

    سلام.بنظرم وقتی کاراشتباه یاتخلفی انجام میشودباتوجه به امکانات ارتباطی وسیع حال حاضرقبل ازرسوایی بطریقی آگاه میشوندکه تکرارخلاف نکنند.خودم موضوعات مشابهی دارم.متاسفانه بعضاغافل ازخدا.حقیقت هستند.چاره اینگونه اعمال قانونست وبعدپشیمان که سودی ندارد.

پادکست رادیویی تک شات