اپل: باز کردن قفل آیفون سن برناردینو یک ماه طول می‌کشد

منیره لطفی
جمعه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
اپل: باز کردن قفل آیفون سن برناردینو یک ماه طول می‌کشد

یکی از حساس‌ترین موضوعات خبری این روزهای دنیای فناوری، درگیری شرکت اپل با پلیس فدرال آمریکا بر سر باز کردن قفل آیفون یکی از مهاجمان حادثه تروریستی سن برناردینو است. پس از این اقدام تروریستی، اف بی آی به تحقیقات خود برای پیدا کردن عوامل اصلی ادامه داد و بررسی سوابق یکی از مهاجمان نشان داد که از طریق شبکه‌های اجتماعی با تندروهای اسلامی در ارتباط بوده است. به همین دلیل اف بی آی از اپل درخواست کرد که برای کمک به پیشرفت تحقیقات آنها، قفل آیفون این مهاجم را باز کند.

 

با این حال اپل از انجام چنین کاری ممانعت و ادعا کرد در صورتی که قفل این آیفون را باز کند، پلیس اف بی آی می‌تواند به اطلاعات تمامی آیفون‌های کاربرانش دسترسی داشته باشد. مدتی بعد شرکت گوگل نیز به میدان آمد و با وجود رقابت دیرینه خود با اپل، از این شرکت حمایت کرد. با این حال این اقدام اپل مخالفانی نیز داشته است، بیل گیتس در مصاحبه خود با فایتتشال تایمز گفت که حق با اف بی آی است و اینکه اف بی آی تنها درخواست رمزگشایی از یک گوشی را داشته است.

 

درگیری اپل و اف بی آی هم چنان ادامه دارد و اپل هنوز تسلیم نشده است. در هر حال اگر روزی این شرکت به همکاری با اف بی آی رضایت دهد، آنلاک کردن گوشی نه تنها به مدت زمان زیاد بلکه به منابع مختلفی نیز نیاز خواهد داشت. اپل به تازگی مدعی شده است که ایجاد در مخفی مورد نیاز اف بی آی به بیش از یک ماه زمان یا حتی بیشتر نیاز دارد.

 

این شرکت هم چنین مدعی شده است که برای انجام این کار به 6-10 مهندس نرم افزار، مهندسان گروه سیستم عامل مرکزی اپل، یک مهندس تایید کیفیت، یک مدیر پروژه و غیره نیاز دارد.

 

در همین حین، John McAfee، موسس شرکت مک آفی، داوطلب شده است تا این آیفون را هک کند و ادعا کرده که می‌تواند این کار را تنها در عرض سه هفته انجام دهد.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
۱ نظر
پادکست رادیویی تک شات