آیا آیپد 10.9 اینچی جدید اپل به نمایشگر بدون حاشیه مجهز خواهد بود؟

مرتضی یعقوبی
ﺳﻪشنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
آیا آیپد 10.9 اینچی جدید اپل به نمایشگر بدون حاشیه مجهز خواهد بود؟

چند وقتیست که شرکت اپل دستی به سر و روی تبلت های خود نکشیده و همین مسئله باعث شده است تا در طی یکی دو ماه اخیر، شایعات و خبرهای زیادی در خصوص تصمیم این کمپانی برای رونمایی و عرضه مدل های جدیدی از آیپد در اوایل سال 2017 منتشر شود. با تک شات همراه باشید.

 

حال شنیده ها حاکی از این است که علاوه بر مدل 10.5 اینچی، مدل دیگری نیز با ابعاد 10.9 اینچی عرضه خواهد شد که از نمایشگری بدون حاشیه و ضخامتی برابر با ضخامت آیپد ایر بهره خواهد برد. البته، برخی منابع خبری نیز ادعا کرده اند که ضخامت آیپد پرو سال بعد با افزایشی 3 میلیمتری همراه خواهد بود.

 

در این گزارش که توسط وب سایت ژاپنی Macotakara منتشر شده، آمده است که صفحه نمایش بدون حاشیه 10.9 اینچی آیپد جدید، تنها 7.5 میلیمتر ضخامت خواهد داشت که می تواند آن را به یکی از باریک‌ترین های بازار تبلت ها تبدیل کند.

 

اما حاشیه های بالا و پایین این تبلت همچنان حفظ خواهد شد و دوربین FaceTime نیز سر جای همیشگی خود قرار خواهد بود. همچنین این منبع خبری در ادامه نوشت که خبری از دکمه هوم در این تبلت نخواهد بود و به احتمال فراوان، شایعات مبنی بر عرضه آیپدی بدون دکمه هوم در سال آینده به واقعیت تبدیل خواهد شد. اگرچه هنوز حذف این قابلیت، فعلاً در حد ادعاست و در حال حاضر نمی توان با قاطعیت در خصوص درستی آن اظهارنظر کرد و باید چشم به راه خبرهای تکمیلی در روزها و هفته های آتی بود.

 

و در پایان باید گفت که همانند آن چه در بالا به آن اشاره کردیم، ضخامت مدل جدید آیپد پرو، چیزی حدود 3 میلیمتر افزایش خواهد یافت و حاشیه های بالا و پایین نمایشگر نیز حفظ خواهد شد. گفته می شود که این تبلت ها به صفحه نمایش های امولد (AMOLED) نیز مجهز خواهند بود که مغایر با اظهارات اخیر اپل است که سال 2018 را زمان استفاده از این نمایشگرها در آیپدهای خود عنوان کرده است.

آیپدارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات