پتنت‌های دریافتی سامسونگ در سال 2016 بسیار بیشتر از اپل بوده است

منیره لطفی
دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰
پتنت‌های دریافتی سامسونگ در سال 2016 بسیار بیشتر از اپل بوده است

یکی از داغ‌ترین سوژه‌های صنعت گوشی‌های همراه، تعداد پتنت‌هایی است که شرکت اپل به صورت پیوسته آنها را به ثبت می‌رساند. حتی استیو جابز نیز زمان رونمایی از اولین آیفون به شوخی به این موضوع اشاره کرد. اما آمار جدید نشان می‌دهد که شرکت‌های دیگری در عرصه ثبت پتنت‌ها از اپل جلو زده‌اند. با تک شات همراه باشید.

 

مطابق با اطلاعاتی که IFI CLAIMS Patent Services ارایه کرده است، زمانی که حرف از شرکت‌های ثبت کننده پتنت طی یک سال گذشته باشد، اپل حتی در رده بندی 10 شرکت برتر ثبت هم نیست.

 

شرکت IBM با دریافت 8088 پتنت در سال 2016 میلادی در صدر این فهرست قرار دارد، به این ترتیب IBM هر روز دست کم 22 پتنت ثبت کرده تا به این رقم برسد. در جایگاه بعدی نیز سامسونگ با 5518 پتنت قرار دارد که به معنی دریافت 15 پتنت در روز است. در رده‌های بعدی نیز شرکت‌هایی مانند گوگل، کوالکوام، ال جی و سونی با اختلاف کم از یکدیگر قرار دارند.

 

البته حضور نداشتن اپل در میان این رده بندی چندان هم عجیب نیست زیر طیف محصولات این شرکت‌ها بسیار متنوع تر از اپل است. با توجه به اینکه اپل تمامی تلاش خود را تنها روی تولید چند محصول محدود معطوف کرده است، طبیعی است که دلیلی برای ثبت این تعداد پتنت بالا وجود ندارد.

پتنتارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات