مهلت تکمیل اطلاعات هویتی دارندگان سیم کارت تمدید شد

پیام ادیب
یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
مهلت تکمیل اطلاعات هویتی دارندگان سیم کارت تمدید شد

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اظهار داشته است مهلت مشترکان تلفن همراه برای تکمیل اطلاعات هویتی سیم‌ کارت هایشان تا پایان دی ماه تمدید شده است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با تک شات همراه باشید. 

 

پیش تر سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تعیین مهلت نهایی برای دارندگان سیم‌ کارت‌ های دارای نقص اطلاعات تا اول دی ماه خبر داده بود. 

 

حال حسین فلاح جوشقانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضمن اعلام خبر تمدید مهلت مشترکان برای ثبت یا تکمیل اطلاعات هویتی خود افزوده است، احراز هویت یا ثبت اطلاعات دارندگان سیم‌ کارت در سامانه ی اپراتور های تلفن همراه با آغاز طرح ساماندهی سیم‌ کارت های بی هویت، از دو سال پیش آغاز شده است.

 

وی اظهار داشته است: 

در حال حاضر اطلاعات مربوط به حدود 5 میلیون مشترک در اپراتور های تلفن همراه ناقص است که این مشترکان تا پایان دی ماه فرصت دارند برای تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

 

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری تاکید داشته است اپراتور های موبایل موظف هستند برای تکمیل اطلاعات مشترکانشان اطلاع‌ رسانی لازم را به مردم انجام دهند. وی افزوده است:

مشترکان پس از دریافت پیامک از سوی اپراتور ها باید برای تکمیل اطلاعات هویتی خود سریعاً اقدام کنند، در غیر این صورت ابتدا خط مشترک به حالت یک طرفه درآمده و پس از مدت کوتاهی ارتباط مشترک قطع خواهد شد.

 

گفتنی است شهروندان به منظور اطلاع از تعداد سیم‌ کارت‌ هایی که در هر اپراتور به نامشان ثبت شده، از ابتدای سال 95 قادر هستند به سامانه ی استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار مراجعه کنند یا کد ملی خود را به سرشماره ی 3000504901 بفرستند.

 

همچنین به گفته ی فلاح، در حال حاضر این امکان فراهم شده است که در صورت فعال شدن سیم‌ کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع‌ رسانی با سرشماره ی CRA.IR به تمامی سیم‌ کارت‌ های فعال آن مشترک ارسال شود.ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات