ارزش سهام سامسونگ با وجود سرنوشت ناگوار نوت 7 باز هم رکوردشکن شد

پیام ادیب
دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
ارزش سهام سامسونگ با وجود سرنوشت ناگوار نوت 7 باز هم رکوردشکن شد

سامسونگ سال 2016 روز های سختی را پشت سر گذاشت؛ ابتدا فاجعه ی گلکسی نوت 7 و سپس ماشین های لباسشویی. در ادامه نیز هر دوی این محصولات از سوی سامسونگ فراخوانده شدند که همین امر آینده ی مالی این غول کره ای را در هاله ای از ابهام قرار داد. با این حال به نظر می رسد اوضاع ارزش سهام این شرکت امید بخش است. با تک شات همراه باشید. 

 

اما سامسونگ الکترونیکس هنوز در صنعت نام معتبری به شمار می رود و به نظر می رسد سرمایه گذاران از بازگشت این شرکت به دوران اوج خود نسبتاً اطمینان دارند. این موضوع در ابتدای امر به واسطه ی اوضاع سهام سامسونگ در میانه ی ماه دسامبر به اثبات رسید؛ یعنی زمانی که ارزش سهام این شرکت رکوردشکن شد. 

 

جالب اینجاست که رکورد یاد شده حالا شکسته شده است و سهام سامسونگ با قیمت 1.86 میلیون وون یا 1550 دلار به ازای هر واحد به فروش می رسد. این میزان 2.82 درصد بیشتر از روز گذشته است. 

 

صعود یاد شده احتمالاً به لطف گزارش های اخیری میسر شده است که از سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه ی چهارم سال 2016 منتشر شده و برخی تحلیلگران را تا پیش بینی بهبودی 68 درصدی نیز مجاب کرده است. 

 

باید گفت پیامد های مالی فاجعه ی گلکسی نوت 7 و جان به در بردن سامسونگ از این موقعیت، باید گفت اعتماد سرمایه گذاران به درستی جلب شده است. 

ارزش سهام سامسونگارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات