خودروی الکتریکی FF 91 فارادی فیوچر با بیش از 64 هزار رزرو سفارش مواجه شده است

پیام ادیب
جمعه, ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵
خودروی الکتریکی FF 91 فارادی فیوچر با بیش از 64 هزار رزرو سفارش مواجه شده است

فارادی فیوچر، تولید کننده ی خودرو های الکتریکی هوشمند که هنوز محصولی وارد بازار نکرده می گوید خودروی تازه معرفی شده ی این شرکت به نام FF 91 در نمایشگاه CES 2017 با بیش از 64 هزار تقاضای رزرو برای خرید روبرو شده است. برای اطلاع از جزئیات این خبر با تک شات همراه باشید.

 

فارادی فیوچر اعلام کرده است تنها ظرف 36 ساعت از رونمایی اولین خودروی خود در نمایشگاه CES امسال، 64 هزار و 124 رزرو سفارش برای آن دریافت کرده است. این تعداد در مقایسه با 232 هزار پیش سفارشی که تسلا برای اتومبیل مدل 3 خود با آن مواجه شد رقم بزرگی به حساب نمی آید اما فراموش نکنیم وقتی از فارادی فیوچر می گوییم، در مورد خودروسازی صحبت می کنیم که هنوز هیچ محصولی روانه ی بازار نکرده است. 

 

در حقیقت SUV زیبای فارادی فیوچر به نام FF 91 که همین چند روز پیش در CES رونمایی شد اولین خودروی تولیدی این شرکت خواهد بود. 

 

متاسفانه فارادی فیوچر اعلام نکرده چند نفر با پرداخت 5000 دلار، اقدام به رزرو اولویت دار این خودرو کرده اند و چند نفر روزرواسیون معمولی و رایگان انجام داده اند. این بدان معنی است که نمی توان گفت شرکت سازنده به اندازه ی کافی پول برای ادامه ی راه جمع کرده است یا خیر.

 

فارادی فیوچر که یک تولید کننده ی خودرو های الکتریکی به حساب می آید، سال گذشته ی میلادی با مشکلات مالی متعدد و متنوعی روبرو شد؛ از هزینه های گزاف گرفته تا دعوی های حقوقی. اوضاع این شرکت تا حدی بد بود که منابع متعدد اعلام کردند فارادی فیوچر در صورتی که نتواند پس از CES منابع مالی لازم را تامین کند، ممکن است تا فوریه ی 2017 به ورشکستگی برسد. 

 

اگر تمام رزرو های مذکور به صورت اولویت دار و با پرداخت پول همراه بوده باشند، بیش از 320 میلیون دلار برای فارادی فیوچر منابع مالی تامین می شود. اما حتی با وجود امکان پس گرفتن این پول، بعید به نظر می رسد چنین مبلغی از سوی مشتریان FF 91 پرداخته شده باشد. 

 

همان گونه که ذکر شد رزرواسیون رایگان، کار را برای تخمین تعداد مشتریان واقعی این محصول از میان کسانی که صرفاً به آن علاقه نشان داده اند و به دنبال اطلاعات تکمیلی آن بوده اند دشوار می کند. 

 

اما یک نکته واضح به نظر می رسد و آن این است که FF 91 موفق شد کنجکاوی خیلی ها را برانگیزد. اما هنوز مشخص نیست این کنجکاوی در عمل به چه میزان فروش خواهد انجامید. خودروی SUV پر زرق و برق فارادی فیوچر دو دیفرانسیل است، برد مسافتی برابر با 608 کیلومتر دارد و می تواند ظرف 2.39 ثانیه، سرعت خود را از صفر به 60 مایل در ساعت (حدود 96 کیلومتر در ساعت) برساند. 

 

فارادی فیوچر هنوز در مورد قیمت FF 91 اطلاعاتی منتشر نکرده است اما قصد دارد تولید آن را از سال 2018 آغاز کند. ارسال نظر

تصویر امنیتی بالا را به صورت عددی وارد کنید
نظر شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.
پادکست رادیویی تک شات